Tag Archive: żywienie

żywienie

Zdrowa żywność

Jak być zdrowym? Prawidłowo dobrana dieta to podstawa.

Każdy z nas chce być zdrowy i w doskonałej formie psychicznej i fizycznej. Niekiedy to wszystko mamy możliwość osiągnąć samodzielnie, wystarczające jest tylko troszkę samozaparcia oraz dyscypliny, która okaże się niezbędna przy zachowaniu regularnego treningu a także diety. To wszystko okaże się wystarczające jeżeli nie mamy za wielu złych nawyków i pamiętamy o tym, iż o naszym dobrym samopoczuciu zadecyduje również na ten przykład prawidłowe żywienie.
dieta

Marne przygotowanie posiłków na długi czas może zniechęcić do zdrowego odżywiania

Kiepskie przyrządzanie na długi czas uprzedziło konsumentów do szpinaku. Na szczęście obecnie chętnie korzystamy ze wzorów włoskich i francuskich, dzięki czemu to obfite w kompozycje odżywcze warzywo smakuje faktycznie doskonale. Liście szpinaku mają cechy antynowotworowe i strzegą przed miażdżycą. Własności lecznicze szpinaku to zasługa beta-karotenu, witaminy C oraz luteiny – znanych przeciwutleniaczy. Poza tym szpinak obfity jest w potas, żelazo i kwas foliowy.
Chirurg

Leczenie groźnych chorób onkologicznych

Jak wiadomo, niestety, sporo osób musi borykać się z dużymi problemami na tle zdrowotnym. Mimo ogromnego postępu, który nastąpił w szeroko rozumianej medycynie, nadal musimy zmagać się z różnymi dolegliwościami, dotykającymi nasz organizm. Niestety, ale wiele z nich w bezpośredni sposób zagraża życiu oraz zdrowiu, stąd też winniśmy zająć się przede wszystkim profilaktyką, czyli usuwaniem pierwszych oznak choroby.