Tag Archive: żywienie

żywienie

dieta

Marne przygotowanie posiłków na długi czas może zniechęcić do zdrowego odżywiania

Złe przyrządzanie na długie lata uprzedziło Polaków do szpinaku. Na szczęście obecnie chętnie korzystamy ze wzorów włoskich i francuskich, przez co to bogate w składniki odżywcze warzywo smakuje naprawdę wyśmienicie. Listki tej roślinki mają własności antynowotworowe i zabezpieczają przed miażdżycą. Własności zdrowotne szpinaku to zasługa beta-karotenu, witaminy C także luteiny – znakomitych przeciwutleniaczy. Poza tym szpinak obfity jest w potas, żelazo i kwas foliowy.
Zdrowa żywność

Jak być zdrowym? Prawidłowo dobrana dieta to podstawa.

Każdy z nas chciałby być zdrowy i w najlepszej formie psychicznej i fizycznej. Niekiedy to wszystko możemy osiągnąć sami, wystarczające jest wyłącznie trochę samozaparcia oraz dyscypliny, jaka będzie potrzebna przy zachowywaniu systematycznego treningu jak również diety. To wszystko okaże się wystarczające jeśli nie posiadamy zbyt wielu szkodliwych nawyków i pamiętamy o tym, że o naszym świetnym samopoczuciu zadecyduje także na ten przykład właściwe żywienie.
Chirurg

Leczenie groźnych chorób onkologicznych

Czy tego chcemy czy też nie, wiele osób musi borykać się z dużymi problemami zdrowotnymi. Pomimo ogromnego postępu, który ma miejsce w szeroko rozumianej medycynie, nadal trzeba zmagać się z przeróżnymi dolegliwościami, przydarzającymi się w naszym organizmie. Niestety, ale wiele z nich bezpośrednio zagraża życiu oraz zdrowiu, dlatego winniśmy zająć się zwłaszcza profilaktyką, czyli usuwaniem pierwszych oznak choroby.