O bardzo przydatnych wyrobach szklanych, jakie koniecznie musi mieć w mieszkalnej kuchni każda gospodyni

światło
W latach PRL-u czarną herbatę lub wyborną kawę piło się zasadniczo tylko ze szklanek, które, notabene, zazwyczaj umieszczano w ozdobnych plastikowych uchwytach. W XXI wieku wymienione wyżej napoje standardowo serwuje się w kubkach, choć konwencjonalne szklanki nadal są do kupienia, ale i ich wzornictwo znacząco się zmieniło.

światło
Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com
ekspert
Autor: Sergey Galyonkin
Źródło: http://www.flickr.com
W każdym budynku mieszkalnym znajdzie się przynajmniej jeden, lepiej okulista (więcej opinii na ten temat) gorzej zaopatrzony, barek. Prócz zestawu trunków potrzebne będą różnego typu kieliszki. Do tych małych leje się wódkę, a do dużych kufli bezalkoholowe odzież (zapraszamy serdecznie) alkoholowe piwo. Tak czy inaczej, nawet jeżeli ktoś ma w witrynie kuchennej imponującą kolekcję wyrobów ze szkła, to wcale nie może mieć pewności, że w czasie trwania biesiady nie popełni gafy – poradniki savoir-vivru szczegółowo podają, które kieliszki odkryj więcej tu służą do podawania czerwonego wina, a w których serwuje się whisky. Dodatkowo ostatnimi czasy niezwykle modne stały się też drinki przygotowywane na mnóstwo różnych sposobów. Tego typu napoi nie wypada podawać w kieliszkach – lepiej zainwestować w specjalne szklanki do drinków.
Chociaż szkło w naszych mieszkalnych kuchniach to w dużej mierze wyroby służące do podawania napoi, to jednak należy pamiętać, że sklepy oferują konsumentom wiele innych produktów i akcesoriów z tego materiału, które są potrzebne tak naprawdę każdej gospodyni. Wystarczy tu nadmienić o salaterkach, karafkach czy dzbaneczkach. Do tego rejestru warto też dopisać kwadratowe albo tradycyjne talerze, jak również salaterki. Dodatkowo tak szklanki do drinków, odkryj jak i wazony na kwiaty można zamówić w wielu niebanalnych kolorach. W ten sposób naczynia wykorzystywane w kuchni stają się częściami składowymi interesującej aranżacji, chociaż jednocześnie trzeba pamiętać, że takie przedmioty są wyjątkowo kruche, więc np. właściciele kotów muszą szczególnie uważać.

W podsumowaniu, gwoli ścisłości, trzeba przypomnieć, że równie ważna lub nawet ważniejsza niż ilość staje się jakość kupowanych produktów. W trakcie zakupów warto zatem zwrócić większą uwagę nie tylko na kształt konkretnego naczynia, lecz i na estetykę wykonania czy nazwę producenta – wtedy ma się gwarancję, że zamawia się produkt wysokiej jaKości.