Tag Archive: kuchnia

kuchnia

Sałtka makaronowa ze szparagami

Nasi krajanie coraz częściej eksperymentują z posiłkami

Odwiedzanie restauracji z orientalną kuchnią jest coraz bardziej popularne. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się między innymi kuchnia meksykańska. Zupa meksykańska zalicza się do tych dań, które są zdecydowanie najczęściej zamawiane. Ugotować ją można też w domowym zaciszu, albowiem w marketach znajduje się wszystko, co służy do jej ugotowania.
dieta

Marne przygotowanie posiłków na długi czas może zniechęcić do zdrowego odżywiania

Złe przyrządzanie na długie lata uprzedziło Polaków do szpinaku. Na szczęście obecnie chętnie korzystamy ze wzorów włoskich i francuskich, przez co to bogate w składniki odżywcze warzywo smakuje naprawdę wyśmienicie. Listki tej roślinki mają własności antynowotworowe i zabezpieczają przed miażdżycą. Własności zdrowotne szpinaku to zasługa beta-karotenu, witaminy C także luteiny – znakomitych przeciwutleniaczy. Poza tym szpinak obfity jest w potas, żelazo i kwas foliowy.
buty czekoladowe

Polecane sposoby na robienie produktów z czekolady

W ramach tego, jak zrobić czekoladę, powiedziano już bardzo dużo. Najczęściej udzielający się w sieci blogerzy testują różne metody, dzięki którym z łatwością można zrobić czekoladę na własną rękę. Bogactwo możliwości wręcz zadziwia, dlatego warto sięgać po proste oraz wypróbowane sposoby. Mnogość opcji sprawia, że często nie wiemy, od czego wskazane jest zacząć. Czekolada jako produkt końcowy może być zdrowa. W tym celu warto użyć do jej stworzenia jedynie specjalnie wyselekcjonowanych produktów.