żywienie

rehabilitacja, ćwiczenia

Piłki rehabilitacyjne idealnie się sprawdzają w różnych momentach

Z czego mamy możliwość skorzystać podczas rehabilitacji?

Jeżeli ulegliśmy jakiemuś wypadkowi, lub nasze potomstwo urodziło się z jakąś niepełnosprawnością ruchową, to powinniśmy myśleć o tym, co zrobić, żeby rehabilitacja dawała jak najlepsze efekty. Trzeba tu poczytać o wszelkich oferowanych urządzeniach, tak żeby zaznaczyć, że działamy na sporym polu, by błyskawicznie wrócić do pełni zdrowia.
plecy

Schorzenia kręgosłupa jako choroba cywilizacyjne w dzisiejszych czasach

Schorzenia kręgosłupa stają się w naszym społeczeństwie chorobą cywilizacyjną. Cierpienia czynią, że staramy się jak najmniej ruszać i przybieramy nienaturalną sylwetkę. A to prowadzi do osłabienia mięśni i przeciążeń. Zwyrodnieniom kręgosłupa sprzyjają wady sylwetki, tusza, siedzący tryb życia, schylanie się i podnoszenie ciężkich rzeczy na wyprostowanych nogach. Zwyrodnienia kręgosłupa, dyskopatia i rwa kulszowa to choroby, które wymagają konsultacji lekarskiej. Jeżeli przyczyną bólu nie jest defekt dysku, tylko ubytek elastyczności i regularnej ruchomości kręgosłupa, w takim przypadku leczenie kręgosłupa polega na stopniowym usuwaniu istniejących limitów ruchomości.
Lubczyk ogrodowy

Babka jajowata, płesznik i ich nadzwyczajne, użyteczne właściwości

Babka (zioło) ma niemało rodzajów, między innymi możemy wyszczególnić babkę jajowatą, płesznik i babkę lancetowatą. Zioła te są wykorzystywane aktualnie w lecznictwie na nadzwyczaj rozległą skalę, gdyż mają szczególne, lecznicze właściwości. Bez wątpienia powinno się dowiedzieć się jaką wartość ma babka jajowata płesznik oraz babka lancetowata.
dietetyka

W jakiej sytuacji dobrze jest skorzystać z wiedzy dietetyka? W jakich sprawach może nam pomóc? Kiedy dobrze jest do niego pójść?

Z rad dietetyków korzysta coraz większa ilość osób, a głównym powodem jest chęć zmiany stylu życia, zdrowe odżywianie i poznanie reguł dobrego odżywiania. To wszystko natomiast doprowadza do najważniejszego celu, czyli możliwości zrzucenia kilku zbędnych kilogramów. Odwiedzenie dietetyka jest istotne także z innych powodów, gdyż sposób odżywiania ma ogromne znaczenie, według WHO, aż 70% przypadków całej puli chorób, które atakują ludzi ma własne podłoże w złym odżywianiu.
kobieta

Jak rozpocząć swoją przygodę z chodzeniem na siłownię czyli najważniejsze informacje dla początkujących miłośników tego sportu?

Wielu ludziom zaczynającym chodzenie na siłownię może się wydawać, że wszystko sprowadza się do machania ciężarkami czy sztangielkami, a muskuły same będą rosnąć z dnia na dzień. Rzecz jasna jeżeli ktoś będzie traktował takie ćwiczenia bez jakiegoś większego zaangażowania, to być może na tym skończy. Oczywiście jeśli się nie nabawi jakiejś niebezpiecznej kontuzji, co tak naprawdę wcale nie trudne nie będzie.