Sztuczne nasłonecznienie o różnym natężeniu posiadają zbawienny wpływ na pracę procesów biologicznych wszystkich organizmów żywych. Bardzo niedobry jest niedobór dostępu do światła słonecznego, ponieważ może wywierać szkodliwy wpływ na umysł i funkcjonowanie organizmu człowieka. Światło słoneczne powoduje pobudzenie organizmu ludzkiego do produkcji hormonu szczęścia oraz innych substancji chemicznych, które są bardzo ważne dla prawidłowego humoru i emocjonalnej harmonii.

lampa

Autor: SuperFantastic
Źródło: http://www.flickr.com/photos/superfantastic/2831532275/
Dla dorosłych cierpiących z powodu sezonowych zaburzeń psychicznych stosowanie mocnego światła fluorescencyjnego przez kilka godzin jest zbliżone do słonecznego, zimowego urlopu w ciepłych krajach. Po czterech dniach pobierania owej terapii poprawa może być korzystniejsza niż po stosowaniu leków farmakologicznych oddziałujących przeciwdepresyjnie .

Niezbędny jest Ci link (https://www.wolomin.centrumdemed.pl/kontakt/), który będzie miał dużo szczegółowych informacji? Zachęcamy zatem do naszej następnej witryny.

W tradycyjnym lecznictwie, w ośrodkach odnowy coraz więcej w ostatnim czasie mówi się o oświetleniach antydepresyjnych. Lampa przeciwdepresyjna jest rożna od tradycyjnej lampy głównie mocą i barwą emitowanego światła, które zbliżone jest do dziennego – polecam firmę Ilumina. Słońce jest najmocniejszym zewnętrznym regulatorem wewnętrznych procesów biologicznych człowieka, takich jak spokój, dobowe wahania ciepłoty ciała, rytm dobowy wydzielania niektórych związków chemicznych.

Podczas gdy dochodzi do rozchwiania tych rytmów, człowiek zaczyna cierpieć na dolegliwości m.in. takie jak depresja, zniechęcenie, zaburzenia snu, permanentne wyczerpanie. Pojawia się często głód na

lampa

Autor: Sagaform
Źródło: Myin.pl

węglowodany, zwłaszcza na słodycze. Fototerapia wspomaga w odnowieniu witalności i dobrego samopoczucia. Można ją z powodzeniem eksploatować w warunkach domowych.

Lampa antydepresyjna markowych wytwórców ma dokument wyrobu medycznego. W krajach europejskich urządzenia do helioterapii znajdują się bez mała we wszystkich ośrodkach leczenia uzależnień, klinikach, gabinetach fizykoterapii ośrodkach SPA domach opieki a także portach lotniczych, biurach i oczywiście w wielu domach u osób dbających o dobre zdrowie swoje i rodziny. Fototerapia ma bardzo korzystny wpływ na ludzi w podeszłym wieku, którzy mnóstwo czasu spędzają w mieszkaniach. Działanie światła powoduje podbudowę kości i ustąpienie stanów depresji. Światłem leczy się też zaburzenia snu oraz rytmu biologicznego, które odczuwać mogą osoby zatrudnione na nocną zmianę, jak również podróżujące do innych stref czasowych.
Źródło: Ilumina.pl