Razem z nadejściem mody na zdrowe odżywianie się zapoczątkowany został trend spożywania wielorakiego rodzaju herbat oraz kaw. Największym poważaniem szczycą się herbaty z Cejlonu, z pól herbacianych w górnej części Indii i teoretycznie najdroższych gatunków z Japoni.
Dlatego że ogrom osób interesuje się poprawnymi metodami parzenia szlachetnych liści zielonego krzewu, postanowiliśmy stworzyć poradnik dla klientów naszego sklepu, byście w każdym momencie mieli możliwość zobaczyć jak poprawnie wyrwać smak i aromat.

harney & sons sklep

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
tableau - kawa

Autor: Barn Images
Źródło: http://www.flickr.com
Osiedle mieszkaniowe Ogrody Bielańskie

Autor: UBM
Źródło: UBM
Już z samego początku oświadczamy, iż przepisy zaparzania herbat odnoszą się do do herbat marki Harney & Sons i uznanej marki la via. Musicie wiedzieć, że nie jedynie czas parzenia herbaty zależy od jej rodzaju, to jest od tego czy jest to czarna, czerwona albo też zielona, lecz dodatkowo od sposobu i długości jej fermentacji, dlatego stosujemy uzupełniające rozróżnienie, gdyż każdy wytwórca posiada prywatny sposób fermentacji.

Jeśli ciekawią Cię zaprezentowane zagadnienia, to kliknij w ten link. Tam umieściliśmy dostęp ekstra (https://www.e-herbata.pl/herbaty-czarne-z-dodatkami-c-16.html) do bardziej szczegółowych informacji związanych z tym przedmiotem.

Na pierwszy rzut omówimy jak idealnie zaparzyć czarną herbatę cejlońską. Charakteryzuje się ona intensywnym aromatem, wyczuwalnym z odległości nawet 1 metra, toteż nie należy wsypywać więcej niż dwa gramy na 100 ml wrzątku. Czarną z Cejlonu zaparzamy koniecznie we wrzątku, z tego powodu, że czarna herbata poddawana jest dwukrotnej czasem nawet trzykrotnej fermentacji przez co powoli uwalnia głębię swego smaku oraz aromatu. Żeby wyeksploatować czarną herbatę ze wszystkich walorów, należy ją parzyć przez nie mniej niż 5 minut, ale nie więcej niż siedem, z tego powodu że po tym czasie zaczyna uwalniać garbniki. W zupełności inaczej jest z zaparzaniem herbaty czerwonej, która należy do dość specyficznych odmian. Możecie ją nienawidzić lub kochać. Herbatę tą parzy się nie we wrzątku, ale w osiemdziesięcio stopniowej wodzie. W trakcie procesu parzenia wyczuwalny będzie intensywny, nieprzyjemny zapach zgniłej trawy, ale nadrabia ona smakiem.

Zaparzać ją należy nie dłużej niż siedem minut, ale nie krócej niż 4.

Czy chcesz zgłębić dodatkowe materiały? Jeśli tak, to zobacz w witrynie (http://rehafit.org/oferta/fizjoterapia/) inne informacje dotyczące tej sprawy – odnośnik jest tu.

Sypiemy trzy do czterech gramów na 100 mililitrów. Zachęcamy do odwiedzania naszego firmowego Harney & Sons Sklep w centrum Warszawy lub strony qualiashop.pl/49-harney-sons, gdzie znajdą Państwo produkty tej marki.

Pozostałe przepisy zaparzania w kolejnych artykułach. Zaś wszystkie herbaty i ich nasze autorskie mieszanki dostępne są w sklepie internetowym.