Zabiegi laserowej korekcji wzroku są w tej chwili bardzo bezpiecznym i szybkim sposobem trwałego pozbycia się wad wzroku. Zakres możliwych do korekcji wad oscyluje w granicach od -14 dioptrii do +6 dioptrii, natomiast w przypadku cylindrycznych około 5D. O klasyfikacji pacjenta do zabiegu decyduje lekarz okulista specjalizujący się w chirurgii refrakcyjnej. Najodpowiedniejszy wiek dla korekcji to 18-55 lat.

Autor: Kyle May
Wada wzroku powinna być ustabilizowana przez minimum 6 miesięcy przed planowanym zabiegiem. Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent musi być w pełni zdrowy. laserowa korekcja wzroku upowszechniana jest od kilkunastu lat, jako pernamentna metoda pozwalająca na eliminację konieczności noszenia okularów lub soczewek kontaktowych.

Zafrapował Cię prezentowany tekst? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik – to bardzo użyteczna oferta, która również będzie warta Twojego zainteresowania!

Z tego dobrodziejstwa skorzystało już około kilkanaście milionów pacjentów na całym świecie. Krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm oraz wady mieszane koryguje wiązka lasera excimerowego. Korzysta ona zjawisko fotoablacji – czyli likwidację kolejnych powłok rogówki o grubości od 0,5 do 1 mikrona.

Jeśli chcesz skontrolować rzetelność informacji umieszczonych w tym materiale, to kliknij tutaj i zweryfikuj info u źródła (https://www.swiatleku.pl/category/kremy-do-twarzy-na-noc) a uzyskasz całkowitą pewność w tej kwestii.

Celem zabiegu laserowej korekcji wad wzroku jest precyzyjne nadanie kształtu rogówki oka w ten sposób, aby wpadające do oka promienie świetlne skupiały się na siatkówce i tworzyły poprawny obraz. Parametry wiązki światła laserowego programowane są osobno dla każdego oka w oparciu o dane zebrane podczas badań kwalifikacyjnych pacjenta. Zatem w przypadku krótkowzroczności efektem korekcji jest spłaszczenie, a w przypadku dalekowzroczności – uwypuklenie centralnej części powierzchni rogówki.

Nie ma tu żadnych nacięć – nie ma więc ryzyka uszkodzenia rogówki. Cały zabieg jest zaprogramowany w komputerze. Pracą lasera również steruje komputer. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny i trwa zaledwie kilkanaście minut. Cechuje się krótkim okresem powrotu do zdrowia. Istnieje małe ryzyko powikłań i skutków ubocznych po zabiegu (). Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym – poprzez podanie kropli znieczulających do oka. Ma więc charakter ambulatoryjny, co pozwala na wypisanie Pacjenta do domu niedługo po zabiegu. Po powrocie do domu trzeba odpocząć.

Opatrunek należy odchylać jedynie po to, aby wpuścić krople do oka. Na następny dzień, rano, można już zdjąć opatrunek.W ciągu pierwszych dwóch tygodni dozwolony jest nieduży wysiłek fizyczny; związany z wykonywaniem zwykłej pracy. Nie wskazane jest prowadzenie samochodu. Zaraz po zabiegu – widzenie jest troszkę zamazane, poprawia się z reguły w ciągu kilkudziesięciu godzin po zabiegu. Po korekcji stosować należy krople zawierające antybiotyki, steroidy i sztuczne łzy.

Należy pamiętać o tym, by przed Laserową Korekcją wzroku:
– przez 24 godziny nie pić alkoholu ;
– nie nakładać makijażu;
– nie zakładać soczewek kontaktowych;
– założyć niekrępujace ruchów ubranie.