
Zafrapował Cię prezentowany tekst? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik – to bardzo użyteczna oferta, która również będzie warta Twojego zainteresowania!
Z tego dobrodziejstwa skorzystało już około kilkanaście milionów pacjentów na całym świecie. Krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm oraz wady mieszane koryguje wiązka lasera excimerowego. Korzysta ona zjawisko fotoablacji – czyli likwidację kolejnych powłok rogówki o grubości od 0,5 do 1 mikrona.
Jeśli chcesz skontrolować rzetelność informacji umieszczonych w tym materiale, to kliknij tutaj i zweryfikuj info u źródła (https://www.swiatleku.pl/category/kremy-do-twarzy-na-noc) a uzyskasz całkowitą pewność w tej kwestii.
Celem zabiegu laserowej korekcji wad wzroku jest precyzyjne nadanie kształtu rogówki oka w ten sposób, aby wpadające do oka promienie świetlne skupiały się na siatkówce i tworzyły poprawny obraz. Parametry wiązki światła laserowego programowane są osobno dla każdego oka w oparciu o dane zebrane podczas badań kwalifikacyjnych pacjenta. Zatem w przypadku krótkowzroczności efektem korekcji jest spłaszczenie, a w przypadku dalekowzroczności – uwypuklenie centralnej części powierzchni rogówki.
Nie ma tu żadnych nacięć – nie ma więc ryzyka uszkodzenia rogówki. Cały zabieg jest zaprogramowany w komputerze. Pracą lasera również steruje komputer. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny i trwa zaledwie kilkanaście minut. Cechuje się krótkim okresem powrotu do zdrowia. Istnieje małe ryzyko powikłań i skutków ubocznych po zabiegu (). Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym – poprzez podanie kropli znieczulających do oka. Ma więc charakter ambulatoryjny, co pozwala na wypisanie Pacjenta do domu niedługo po zabiegu. Po powrocie do domu trzeba odpocząć.
Należy pamiętać o tym, by przed Laserową Korekcją wzroku:
– przez 24 godziny nie pić alkoholu ;
– nie nakładać makijażu;
– nie zakładać soczewek kontaktowych;
– założyć niekrępujace ruchów ubranie.