Terapia małżeństw to może być jedyna pomoc dla związku, w którym partnerzy nie potrafią się dogadać, wciąż mają różne konflikty i spory, na wierzch wychodzą żale, pretensje, a różne urazy pogłębiają ten kiepski stan. Tego typu konflikt często doprowadza do rozstania. W jakim momencie tego typu terapia jest sensowna i czym różni się od zwykłej mediacji?

Kryzysy w związku mogą przyjść z różnych powodów, może to być gonienie za karierą oraz związany z tą sytuacją brak czasu, oczekiwania względem partnera, problemy jakie wiążą się z wychowywaniem dzieci albo zazdrość. Generalnie jednak często są to problemy jeśli chodzi o komunikację, to znaczy ludzie nie umieją ze sobą rozmawiać i siebie słuchać. Nie potrafią jasno wyrazić swoich potrzeb i woli w związku, nie mają zamiaru również zaakceptować tego, że każdy jest inny.

Jeżeli omawiana problematyka jest dla Ciebie absorbująca, zobacz oprócz tego więcej szczegółów terapia rodzinna wrocław tu – te informacje również nie powinny pozostać niezauważone.

Zamiast pozwolić sobie na zrealizowanie swoich celów próbujemy na siłę zmienić partnera oraz dopasować go do siebie.

psycholog

Źródło: flickr.com

W ten sposób gubimy gdzieś szacunek dla potrzeb czy przyzwyczajeń naszej drugiej połówki. To wpływa na to, że bardzo często pary przegapiają moment, kiedy ich relacje zaczynają się psuć. Kryzys tego typu wywołuje bardzo mocne emocje, takie odczucia, jak złość, smutek, poczucia odtrącenia, w takiej więc sytuacji terapia małżeńska może być niezbędna. Jak więc po paru samodzielnych próbach nie uda się zażegnać kryzysu, to warto skorzystać z terapii. Spotkania z fachowcem polepszyć mogą obopólną komunikację, pomogą w lepszy sposób zrozumieć siebie nawzajem, wyjaśnić w jaki sposób postępować, zrozumieć reakcje i emocje. Jeszcze jakiś czas temu częściej inicjatorkami wizyt u psychologa zostawały kobiety, jednak dzisiaj połowa par zjawia się na terapii z inicjatywy panów, jacy już częściej starają się brać czynny udział w naprawianiu związku – gabinetpsychologiczny.sos.pl/.

Terapia małżeństw jest w stanie uchronić parę przed rozwodem, czy to powiedzie, trudno powiedzieć po pierwszym spotkaniu.

Gdy uznasz, że opublikowane w tym artykule informacje są godne uwagi, sprawdź ponadto szczegóły w linku badania na pasożyty diagnostyka. Będą tam tak samo wartościowe dane.

Co więcej, bardzo ciężko uratować związek, kiedy jedna osoba jest skłonna skorzystać z terapii, natomiast druga nie. Do końca natomiast warto próbować, chociażby miało się nie powieść. To lepsze niż później żałować, iż nie uczyniliśmy wszystkiego co było w naszej mocy. Terapię można odbyć w różnych miejscach, przykładowo gabinet psychologiczny Warszawa, choć w każdym większym mieście nie będzie problemu, żeby umówić się na tego rodzaju wizytę.