Długie, pełne radości życie to odwieczne marzenie każdego człowieka. Od zamierzchłych czasów słyszeliśmy o nim w baśniach i legendach, których śmiałkowie prowadzili poszukiwania źródła wody, dającej wieczną młodość i zdrowie. W obecnych czasach postęp nauki i techniki, w szczególności biotechnologii niezwykle nas przybliżył do spełnienia tego pragnienia.

owoce

Autor: Michael Stern
Źródło: http://www.flickr.com
Okazuje się, że dzisiejsza medycyna ma na to receptę, która ma spowodować, iż upływ czasu ostrożniej obejdzie się z naszym organizmem. Jednym z czynników które wpływają na starzenie się jest oksydacja. I tu z pomocą przychodzą suplementy diety. () Mamy pełną gamę różnorodnych specyfików wymiatających wolne rodniki.

Popularnym składnikiem suplementów diety są w ostatnim czasie jagody acai – owoce pochodzącewyłącznie ludziom z dzikich lasów Amazonii.

Mamy zamiar Cię zachęcić do kolejnej pasjonującej strony – kontynuuj oglądanie (https://www.calypso.com.pl/joga-czestochowa-piastowska/) bez limitów, by mieć możliwość zapoznania się z nowymi wpisami na powyższy temat.

Chociaż owoce pojawiły się w Polsce stosunkowo niedawno, nie brakuje miejsc w których mamy możliwość je kupić. Jagody acai możemy nabyć np. w aptekach lub e-sklepach ze zdrową żywnością, w których znajdziemy również produkty dla alergików.

Produkty z jagód acai są dla nas pewnym odkryciem, ważnym dla zdrowia i urody dodatkiem, natomiast dla rdzennych mieszkańców Amazonii stanowią od wieków pożywienie.

Opisywany wątek Cię zaciekawił? Więc odkryj witrynę (http://www.ortodoncjacyfrowa.com.pl/), gdyż znajdziesz w tamtym miejscu fascynujące informacje, opisujące to zagadnienie.

Z jakiego powodu cieszą się tak wielkim powodzeniem?

jagody

Autor: iStock
Źródło: iStock
Ich pierwsza i najważniejsza cecha to najwyższa na świecie zawartość oksydantów. () Wiedzmy, że nie tylko ilość, ale także zdumiewająca jest różnorodność utleniaczy. Jagody acai posiadają aż 100- krotnie więcej antyoksydantów niż np. zielona herbata. Spożywając owoce, zapobiegamy starzeniu się organizmu oraz chorobom cywilizacyjnym, zwłaszcza nowotworowym. Z racji iż korzystnie wpływają na trawienie, owoce açai pomagają przy alergiach pokarmowych. Przed ich spożyciem wskazane jest jednak wykonać próbę uczuleniową albo skonsultować się z lekarzem.

Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy z faktu, jak duży wpływ na kondycję organizmu ma odpowiednia dieta, często błędnie wiązana jedynie z pozbyciem się kilogramów. Tymczasem to jedna z najłatwiejszych dróg do budowania zdrowia oraz kondycji organizmu.