Na początku jest rodzinna sielanka. Mamy dzieci, życie jest piękne, my sami i wszystko wokół się rozwija, ale w końcu nadchodzi jesień życia. Nie jesteśmy w stanie sami do końca się sobą zająć. A dzieci wiadomo, poza tym, że ponad połowę dnia spędzają w pracy, to jeszcze zajmują się swoimi dziećmi i bardzo często mieszkają w zupełnie innym mieście. W takiej chwili zaczyna rozważać się opcję oddania dziadków do domu spokojnej starości. Taki dom spokojnej starości i opieka nad osobami starszymi, która jest tam oferowana to świetne rozwiązanie.

dziadkowie

Autor: OakleyOriginals
Źródło: http://www.flickr.com
Warto poszukać wspólnie z dziadkami domu opieki, który będzie im pasował. Dobrze by był on blisko blisko miasta, gdzie żyje rodzina, byśmy mogli się spotykać, jak najczęściej. Takie domy nie są czymś strasznym. W obecnych czasach jest, w takich domach, rzeczywiście dobrze. Ma się ładny pokój, posiłki, pomoc , gdy tego potrzeba i osoby, które są w podobnym wieku i możemy kogoś nowego poznać. Najczęściej w szarej codzienności sporo starszych osób siedzi samotnie w mieszkaniu. Przez cały dzień nie mają nawet, do kogo się odezwać. A rodzina wpada jak po ogień raz na jakiś czas. A w domu spokojnej starości ludzie mają możliwość rozmowy z kimś, pogrania w szachy, przespacerowania się z kimś itp.

Kiedy sami nie możemy zaopiekować się naszymi dziadkami

W pewnym okresie życia, musimy zdecydować, co stanie się z naszymi rodzicami. Jeżeli nie mogą sami się sobą zająć powinniśmy dać im opiekę. Można wziąć rodziców do własnego domu. Ale bywa, że posiadamy niewielkie mieszkanie i wtedy rodzi się sytuacja patowa. Ale zawsze opcją jest dom spokojnej starości Kraków oraz opieka nad starszymi osobami. To bardzo dobra opcja, która daje możliwość na godne życie osobom starszym.

Wiadomo, że trzeba opłacić pobyt rodziców w takim ośrodku, ale jeżeli nie damy rady sami u siebie w domu opiekować się naszymi najbliższymi, to nie powinniśmy zwracać uwagi na koszta. Najlepiej byłoby żebyśmy odwiedzali rodziców i zabierali ich raz albo dwa razy do roku na jakieś wczasy. Oczywiście podług swoich finansowych możliwości. Jednak najistotniejsze jest to, żeby rodzice w tego typu ośrodku nie poczuli się porzuceni i by opieka – dom opieki mazowsze nad osobami starszymi Kraków była tam na odpowiednim poziomie. Dobrze byłoby żebyśmy na okres świąteczny tak się zorganizowali, żeby przywieźć rodziców do siebie do mieszkania. To nie musi być siedem dni, ale dwa dni razem z najbliższymi, na pewno wpłyną korzystnie na stan naszej mamy i ojca.