Jadąc na wczasy samochodem dobrze jest nie zapominać o kilku ważnych rzeczach, jakie mogą z jednej strony nam przynieść pomoc, ale także mogą zagwarantować nam bezpieczeństwo podczas podróży. Na pewno do rzeczy, jakie należy wziąć pod lupę należeć będą sprawy tyczące bezpośrednio stanu naszego samochodu. To jest rzecz oczywista. Wybierając się gdziekolwiek w trasę musimy zadbać p to, aby auto było bez żadnych zastrzeżeń pod względem stanu technicznego.

apteczka do samochodu

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com
Typową czynnością jest również skontrolowanie poziomu oleju w silniku. Ważne jest również skontrolowanie płynu w chłodnicy czy nawet stanu wycieraczek, w sytuacji kiedy zaskoczy nas ulewa w czasie drogi, w szczególności na takiej drodze jak autostrada. Zanim ruszymy sprawdźmy również stan ogumienia. Kierowcy nierzadko zapominają o tym, że to właśnie ogumienie stanowią ten element, który bezpośrednio wpływa na przyczepność samochodu do podłoża. Kolejną rzeczą, o której dobrze jest pamiętać jest właściwe wyposażenie samochodu.

Każde auto musi posiadać na stanie gaśnicę, trójkąt oraz kamizelkę odblaskową.

Kiedy przeczytasz prezentowany artykuł, to również zafascynuje Cię oryginalna wiadomość, która posiada zbliżone informacje na to zagadnienie, więc kliknij tu.

Za brak którejkolwiek z tych rzeczy możemy dostać mandat. Warto także pamiętać o rzeczach, które może nie są obligatoryjne i regulowane przez prawo, ale na pewno mogą się przydać w podróży, a często też uratować życie. Takim przedmiotem jest bez wątpienia apteczka samochodowa dobrze wyposażona. Oprócz plastrów i wodą utlenioną zazwyczaj nie mamy w niej wiele. Dobrze wyposażona apteczka do samochodu powinna jednak zawierać trochę większą ilość ważnych dla życia i zdrowia przedmiotów. Niezmiernie ważną rzeczą jest instrukcja przeprowadzania pierwszej pomocy. Nie wszyscy umieją takiej pomocy udzielić, a jest to najważniejsza czynność w przypadku nieszczęśliwego wypadku. Niekiedy zaleca się, żeby apteczka do samochodu miała również defibrylator aed.

Defibrylator tego typu jest urządzeniem, które daje nam możliwość uratowanie komuś życia poprzez pobudzenie jego pracy serca. W przypadku defibrylatora aed nie trzeba mieć profesjonalnego przeszkolenia, przez co może być to narzędzie ratujące życie w rękach każdego kierowcy, który zna zasadę jego działania (defibrylator AED w dobrej cenie). Pamiętajmy, że posiadając zestaw do pierwszej pomocy w samochodzie, możemy uratować komuś życie. Nie warto więc zwlekać z zakupem atestowanej apteczki, która będzie posiadać wszystkie niezbędne elementy.