Stan depresyjny jest udręką powiększającej się liczby ludzi. Przyczyn jej powstawania jest pełno – ekspresowe tempo życia, brak gotówki, kłopoty egzystencjalne, uwarunkowania genetyczne, a nawet brzydka aura za oknem, to tylko nieliczne z nich.

Przynieś sobie ulgę bez wyłaniania się z domu

depresja

Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com

Wprawdzie w stanach przygnębienia niezalecane jest zamykanie się w czterech ścianach, istnieją recepty na kojenie przejawów smutku i towarzyszącej jej apatii. Jest nią np. lampa antydepresyjna. Od długiego czasu oczywiste jest, że światło korzystnie wpływa na natężenie „hormonu szczęścia” w organizmie człowieka. Kiedy przychodzi jesień, a kolejnie grudzień nierzadko naszemu systemowi zaczyna brakować mocy. Wychodząc od tego założenia została zbudowana lampa antydepresyjna. Jest to artykuł lekarski, na co ma stosowne certyfikaty.

W jaki sposób naprawdę działa lampa antydepresyjna?

Leczenie nią jest dla pacjenta bezstresowa. Chory regularnie wystawia się na intensywne światło lampy. Można usiąść niedaleko niej np. czytając gazety lub książkę i co jakiś czas rzucać spojrzenie w jej kierunku, wystawiając oczy na jej jasne światło. Kompletny tok terapii światłem powinien odbywać się w stanie wyciszenia.

Czy zainteresował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to idź dalej prywatne domy opieki mazowieckie i przejrzyj tam następne zajmujące wątki. Nie ociągaj się!

Stosowanie lampy wyrównuje niedobór światła słonecznego, dzięki temu zwalcza objawy wywołane tym brakiem.

Lampa antydepresyjna

Źródło: www.ilumina.pl

Lampa antydepresyjna dostępna jest w wielu kształtach i gabarytach (czytaj w tym temacie na ilumina.pl). Wybierając niewielką rozmarowo lampkę, możemy używać ją też poza mieszkaniem – np. w biurze. Nieznane są przeciwwskazania dla leczenia światłem, nie wykazano jej szkodliwego oddziaływania na osoby z wadą widzenia czy kataraktą. Nieliczne efekty niepożądane to maksymalnie łzawienie oczu. Dodatkowo nabywając lampę będzie ona służyć całej rodzinie, a nie tylko nam.