Banki spermy to po prostu miejsca, w jakich przetrzymuje się męskie nasienie. Obecnie takie miejsca nie budzą już tak ogromnych emocji, jak kiedyś. Wiadomo przede wszystkim, iż są niezbędne, ponieważ dzięki zdeponowanemu w nich nasieniu wiele pań ma możliwość, by zajść w ciążę, zaś wielu panów może zaznać radości stania się ojcem.

W tych miejscach przechowywane jest nasienie dawców, jacy koniecznie muszą spełniać dosyć szczegółowe kryteria. Przykładowo w ich spermie powinna być odpowiednia ilość plemników, minimalnie 40 milionów w milimetrze o odpowiedniej ruchliwości. Mężczyzna, który jest dawcą powinien być w solidnej formie, nie może być starszy niż trzydzieści pięć lat, nie może chorować na raka, nie może być także obciążony chorobami genetycznymi. Co więcej powinien mieć odpowiedni wygląd, co znaczy, że ocenia się wzrost, budowę ciała czy kolor oczu.

in vitro

Autor: Luigi Guarino
Źródło: http://www.flickr.com

A jak prezentuje się to kosztowo, jaka jest bank spermy cena? Według prawa, które obowiązuje w Unii Europejskiej, mężczyzna powinien oddawać nasienie nieodpłatnie – czytaj o Gyncentrum. Nie bierze więc za to żadnego wynagrodzenia poza rekompensatą, przykładowoza dojazd lub konieczność wzięcia urlopu w pracy. Ta kwota najczęściej nie przekracza 700 złotych. Wstępny etap kwalifikacji to szczegółowa rozmowa, w czasie której dawca powinien odpowiedzieć na różne pytania, które odnoszą się m.in. do swojego życia seksualnego, sytuacji rodzinnej lub przebytych chorób. W następnej kolejności sprawdzana jest krew dawcy, ażeby m.in. zbadać czy dana osoba nie jest nosicielem chorób zakaźnych, jak HIV. Jak wyniki badań będą prawidłowe, taki kandydat oddaje nasienie do banku spermy, gdzie będzie ono zamrożone na okres 6 miesięcy.

Po tym okresie badania krwi są powtarzane i jak wynik jest dobry, to zachowane w banku nasienie może być użyta do odpowiednich procedur, zaś dawca dostaje rekompensatę. Później zaś dawca podpisuje z bankiem umowę cywilno-prawną, w zgodzie z którą klinika in vitro jaka przechowuje nasienie odpowiada za właściwe przechowywanie jego materiału biologicznego – zadbaj o siebie.

Jeśli przedstawione w niniejszym poście informacje są według Ciebie pasjonujące, to oprócz tego, który posiada podobne teksty.

Najważniejsze w tej całej sprawie jest to, i tu raczej nie ma obiekcji, że każda para, jaka nie może począć dziecka naturalnie, dzięki takiemu bankowi zyskuje taką możliwość. A to przecież najbardziej ważne dla wielu par.