Bywają słodkości, które lubisz i takie, za którymi nie przepadasz. To samo można powiedzieć o każdym. Wiele osób ma bardzo dokładnie określone preferencje. Jedni nie przepadają za czekoladą, pozostali ją uwielbiają. Są i tacy, którzy nie co nie za bardzo lubią owoce, inni mogą pożerać owoce przez cały dzień. Tylko niektóre potrawy pokonują te uprzedzenia.

amarantuski

Autor: Leslie Seaton
Źródło: http://www.flickr.com
Do takich przekąsek można zaliczyć przesmaczne amarantuski – sprawdzony przepis. Ten rodzaj słodyczy ma tak dużo mocnych stron, że wszyscy znajdą tu coś dla siebie.
Najważniejszą mocną stronę ciach tego typu już wymieniliśmy. Są one zwyczajnie przepyszne. Pasują właściwie każdej osobie, choć nie mają w sobie czekolady. Doskonale pasują do kawy czy herbaty, wobec czego będą odpowiadać ludziom, którzy mają nawyk, aby jeść podczas tea-time. Niesamowity smak amarantusek pochodzi z ich najważniejszego surowca, a więc amarantusa. To rodzaj zboża, które uprawiali już dawni inkowie. Nazywali je nawet swoim złotem.

Amarantuski rozpuszczają się w ustach, a ich świetny smak jest miła niespodzianką dla każdej osoby, kto nigdy przedtem ich nie próbował.

To, ze ciacha są z takiego zboża ma dużo więce zalet. Kolejną mocną stroną ciastek jest to, że są naprawdę pożywne.

Jeżeli bardzo intryguje Cię analizowana tutaj problematyka, poza tym koniecznie zobacz tekst w serwisie (http://www.karpatkebab.pl/zamow) omawiającym pokrewne tematy.

Nie musisz się nimi objadać, bo są doskonałym źródłem energii.

ciasteczka

Autor: Katie
Źródło: http://www.flickr.com

Takie ciacho podczas przerwy w pracy i natychmiast odzyskujesz energię do pracy. A do tego są jeszcze zdrowe. Są źródłem wielu cennych pierwiastków, jak np. magnez. Ponadto są również bogate w błonnik, co oznacza, że regulują metabolizm.

Zbliżonym fenomenem do amarantusek są zdrowe ciasteczka kokosowe. One również mają te same zalety. Ciacha z kokosa posiadają niezwykły smak, który nie nie jest podobny do jakichkolwiek innych ciach. Do tego są też zdrowe i możesz je jeść bez strachu o to, że zyskasz parę kilogramów.