Jeśli mamy coraz większe trudności w widzeniu w trakcie czytania a także oglądania telewizji, a prowadzenie samochodu stało się dla nas niemożliwe – może to znaczyć, że chorujemy na zaćmę, innymi słowy częściowe lub całkowite zmętnienie soczewki oka.
Najbardziej powszechnym symptomem zaćmy jest sukcesywne zanikanie ostrości wzroku. Z czasem dochodzi do zmętnienia soczewki oka.

okulista

Autor: MilitaryHealth
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo,że medycyna z każdym dniem idzie coraz bardziej do przodu, nie istnieje żaden lek zapobiegający lub leczący zaćmę, toteż niezbędna jest operacja. Ważne jest, by klinika na którą się zdecydujemy operowała na najlepszym jakościowo sprzęcie. Zapytajmy rodzinę, zapoznajmy się ze stronami klinik okulistycznych, posiadających swoje strony w sieci (wpisując w wyszukiwarce frazę leczenie jaskry Warszawa), a z pewnością znajdziemy odpowiednią klinikę. Z właściwie wyszkoloną załogą, której będziemy mogli zaufać.

Zabieg opiera się na usunięciu zmętniałych soczewek i zastąpieniu ich syntetycznymi soczewkami (implantami), zapewniającymi najlepszą jakość obrazu. Cały zabieg trwa tylko 10-20 min., jest bezbolesny i na ogół przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Droga powrotu do zdrowia jest nadzwyczaj szybka, a pacjent przeważnie odzyskuje komfort codziennego funkcjonowania zaledwie kilka dni od przeprowadzonej operacji.

wzrok

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

A jeśli nasza wada wzroku jest do wyleczenia za pomocą okularów, ale czujemy dyskomfort nosząc je, gdyż jesteśmy zdania, że komplikują wykonanie makijażu lub w uprawianiu sportu? Niezawodnym wyjściem z tych dylematów może być operacja laserowa oczu. Główna zaleta laserowej korekcji wad wzroku, to wyeliminowanie konieczności noszenia okularów – laserowa korekcja wzroku – . Zabieg jest bezbolesny i trwa około kwadransa, a okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, co oznacza szybki powrót do aktywnego życia.

Małe ryzyko powikłań i skutków ubocznych po przeprowadzonej ingerencji chirurgicznej to również istotny powód dla którego powinniśmy skorzystać z operacji laserowej oczu. W laserowej korekcji wzroku powikłania pojawiają się bardzo rzadko. Tylko niewielki odsetek operowanych – poniżej 1% osób – potrzebuje leczenia uzupełniającego lub jego intensyfikacji.