Odzież używana cieszy się aktualnie dużą popularnością. Dzieje się tak z tego powodu, że jest ona nierzadko odzieżą o bardzo dobrej jakości, po której niełatwo poznać, iż ktoś już ją zakładał.

Zdarza się, że klient danego sklepu zakupił ubranie, które jednak nie przypadło mu do gustu lub okazuje się za duże, ale sklep odzieżowy nie chce danej rzeczy z powrotem, stąd też dana osoba postanawia zanieść ją do sklepu z używaną odzieżą, a tym sposobem będzie mogła dostać chociaż częściowy zwrot swoich pieniędzy.
ubrania

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
Odzież używana może pochodzić także z importu, gdyż osoby zakupujące rzeczy w bogatszych krajach Zachodu często rezygnują z jakiegoś elementu odzieży nawet po jednorazowym jej założeniu jeśli uznają, że już im nie pasuje lub została w pewnym momencie uszkodzona. W każdym razie trzeba przyznać, że udostępniane obecnie sklepy z tego rodzaju odzieżą oferują ubrania naprawdę wysokiej jakości i śmiało można zakupywać w nich różne ubrania.
Przywożeniem odzieży używanej z zagranicy zajmuje się importer odzieży używanej. Często posiada on po prostu umowy z konkretnymi sklepami lub ośrodkami, w jakich zbierana jest używana odzież mówiące o tym, że będą one przekazywać tego typu odzież właśnie do polskiego importera. Importer odzieży używanej odpowiada za stan używanej odzieży i dba o to, żeby jej ceny nie były niepotrzebnie zawyżane. Odzież używana po jej sprowadzeniu z zagranicy zwykle trafia najpierw do takodzież (zobacz duże koszule męskie)jsc, jak hurtownie odzieży używanej, a stamtąd już do sklepów.

Hurtownie odzieży (strona www) używanej mogą dodatkowo sprawdzać dostarczoną do nich odzież, oznaczać ją i dzielić na różne kategorie. Adres hurtowni odzieży używanej znajdziesz tu Wszystko to ma służyć temu, aby odzież, która trafia do sklepów była atrakcyjna i zadbana oraz rzecz jasna czysta. Choć wiadomo, że odzież używana zakupiona w jednym ze sklepów na pewno musi zostać przeprana, to w praktyce mało który klient wybiera zakupienie brudnej odzieży używanej.

Sklepy z tego rodzaju czynne są w określone dni tygodnia zgodnie z wcześniej przygotowanym harmonogramem, albo przez siedem dni w tygodniu.

Na ogół przed otrzymaniem nowej dostawy wprowadza się atrakcyjne obniżki cen, które mają służyć temu, aby z półek sklepowych pozbyć się całej dotychczasowej odzieży i zastąpić ją przez nową.