Dzieciom zaczynającym chodzenie warto wkładać buciki z cholewką sięgającą za kostkę. Trzewiki są istotne, gdyż maluch ze słabo wykształconym zmysłem równowagi idzie w szczególny sposób. Mały człowiek umieszcza szeroko nóżki z ugiętymi kończynami w stawach biodrowych oraz kolanach. Taka postawa upraszcza utrzymanie stabilności ciała. Dzięki sznurowaniu lub zapinaniu możemy obuwie dobrze dobrać do nóżek dzidziusia (puszystych a także szczuplejszych), co z pewnością uprości mu poruszanie się.

buty dziecięce

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com
Półtrampki z wkładką skórzaną Obuwie dla dzieciaczków, które zaczynają chodzić muszą posiadać również odpowiednio usztywnioną tylną strefę buta z tzw. zakładką, która wspiera prawidłowe ustawienie stópki i zapobiega zniekształcaniu się bucików. U dzieci specyficzne są wachlarzowato ustawione paluszki, w związku z tym buty powinny mieć rozległy czubek, jaki zapewni prawidłowe położenie stopy dziecka jak też swobodne poruszanie palcami. Cały but musi być mięciutki i elastyczny, zaś spody powinny łatwo się naginać. Sztywne spody narzucają nienaturalny chód – dziecko przestawia nóżki jak kaczka. Najbardziej odpowiednie są zatem lekkie i sprężyste spody, które wspierają naturalny krok potomka.

Potomkom, które są już ruchowo sprawne, np.

Nie ociągaj się! Namawiamy – klikaj (http://www.elian.eu/pl/szydelka-metalowe) w link i baw się dobrze. Stworzyliśmy tam dla Ciebie sporo interesujących postów.

4-latkom możemy zakładać półbuty i buty dziecięce z zamkniętą piętą lub łożem dla pięty, zatem zagłębieniem pod piętą, utrzymującym ją w prawidłowym ułożeniu. 6-letnie dziewczęcia mogą już zakładać balerinki. Dzieci w wieku szkolnym, jeżeli mają zdrowe stopy, mogą zakładać buty sportowe dziecięce. Rodziciele nieświadomi faz oczywistego rozwoju narządu ruchu dziecka mogą niepokoić się śladem płaskiej stopy, jaki pozostawia maluch na posadzce w łazience po kąpieli, jednak u maluchów do mniej więcej 3–4 roku życia jest to normalne. Ok. 4–5 roku życia zjawisko to ginie, a więc nie jest defektem.

Klapki Basenowe American club z materiału piankowegoNoszenie butów po starszym rodzeństwie grozi kłopotami zdrowotnymi. Każde dziecko chodzi inaczej. Buty dostosowują się do indywidualnych cech stópek maluchów. U dzieci z deformacjami stóp obserwuje się zniekształcenia, wykrzywianie bucików. Dzieci nie powinny więc wkładać obuwia po starszym rodzeństwie bądź innych dzieciach, aby ich stopy nie „odziedziczyły” defektów poprzednich użytkowników.

Nakłaniamy Cię do przejrzenia kolejnego postu na zbliżony temat – w nim znajdziesz ekstra wiadomości. Więc idź do strony i ciesz się nimi.

Pokrzywione obuwie może zaburzać harmonijny rozwój nóg, a czasami całej postawy. Sprawdź czy przypadną Ci do gustu