Próchnica stanowi chorobę uzębienia, która może spotkać prawie każdego z nas – niezależnie od tego, co jemy i w jaki sposób dbamy o nasze uzębienie. Dlatego właśnie tak istotne jest to, żeby prawidłowo chronić się przed tą chorobą, a także szybko leczyć wszelkie jej objawy.

pojazdy

Autor: Jeffrey Beall
Źródło: http://www.flickr.com
W tym przypadku z pomocną ręką przychodzi nam stomatologia estetyczna legnica zachowawcza – na czym ona w gruncie rzecz polega?

dom wielorodzinny

Autor: INTEGER S.A.
Źródło: INTEGER S.A.
stomatologia zachowawcza

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze obszary działania zachowawczej stomatologii to usuwanie próchnicy zębów, odbudowa tkanek zęba tworzywami światłoutrwardzalnymi oraz leczenie endodontyczne. Dentysta stomatolog legnica niewątpliwie zajmie się zatem uzębieniem z wczesnymi oznakami próchnicy – oczyści szkliwo z próchnicy i uzupełni ubytek właściwym tworzywem – stomatologia zachowawcza. Dzisiejsza stomatologia zachowawcza wykorzystuje takie tworzywa światłoutwardzalne, które nadadzą naszym zębom piękny wygląd – będziemy się więc cieszyć pięknym wyglądem przez długi czas. Opłaca się także wspomnieć, że większość dentystycznych zabiegów wykonywana jest w miejscowym znieczuleniu, co zapewni nam optymalny komfort w czasie wizyty u dentysty. Jest to w szczególności istotne w przypadku osób, które boją się wizyt u stomatologa.

Stomatologia zachowawcza zajmuje się również fachowym leczeniem nadwrażliwości zębów oraz niewielkimi zabiegami z dziedziny stomatologii estetycznej – robieniem koronek, wybielaniem zębów czy odbudową ułamanych zębów – . W ramach jej działań można zatem nie tylko troszczyć się o zdrowie naszych zębów, lecz również o ich piękny wygląd. Dzięki temu będziemy wyglądać pięknie w każdej sytuacji!