Jaki powinien być dobry fryzjer? Na takie pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Jak jednak płacisz za jego pracę masz całkowite prawo, żeby słuchał twoich uwag i próśb. Tak więc podstawią jest odpowiednia komunikacja – jeśli fryzjer stosuje się do twoich poleceń, robi to dobrze, a do tego się nie obraża, to znaczy, iż opłaca się z takim fryzjerem współpracować.

Fryzjerka podczas swojej pracy

Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com

Masz oczywiście zawsze prawo do konsultacji, i to w czasie przeznaczonym na cały zabieg. Gdy zamówimy pełną usługę, czyli mycie, strzyżenie i modelowanie, fryzjer musi mieć czas, by omówić z nami różne opcje naszej przyszłej fryzury. Nie powinien nas poganiać czy patrzeć nerwowo na zegar. Fryzjer powinien mieć świeże spojrzenie, i to nawet, kiedy odwiedzamy jego gabinet od kilku lat.

W każdym momencie możemy poprosić o dobór nowego uczesania albo też odcienia włosów, który będzie idealnie pasował do naszej urody, czyli wszelkich detali, takich jak nasza karnacja, figura czy kształt głowy. Jak wydaje nam się, iż fryzjer robi to jakby na wyczucie, nie rozwija się, nie jest zainteresowany nowymi trendami, a jednocześnie identycznie strzyże pozostałe klientki, to lepiej od razu zmienić salon fryzjerski. Profesjonalista, zanim przystąpi do pracy, musi dotknąć twoich włosów, aby stwierdzić w jakim są stanie. Pełna oferta znajduje się tu: profesjonalne artykuły dla fryzjerów.

Musi także sprawdzić inne detale, spojrzeć na skórę głowy, by zobaczyć czy wszystko jest w porządku. W profesjonalnym salonie są odpowiednie kosmetyki (NovaGroup – fotele kosmetyczne) fryzjerskie dla wszelkiego rodzaju problemów. Czyli znaleźć można w nich specyfiki nawilżające do włosów suchych, lekkie, które nie obciążą cienkich włosów i wiele innych. Profesjonalny fryzjer zawsze zaopatruje się w dobrych hurtowniach, gdzie są takie specjalistyczne artykuły dla fryzjerów. Interesujące informacje: .

wizyta u fryzjera

Autor: Mainstream
Źródło: http://www.flickr.com

Dobry specjalista to również taki, który uwielbia swoją pracę, a można to odczuć od razu, od momentu kiedy zaczyna, już od samego wejścia do gabinetu. Taki fryzjer powinien wyglądać jak najlepiej, mieć czyste, ładnie ułożone włosy, musi być gustownie ubrany. Fryzjer przecież to w jakimś sensie też kreator nowych trendów, dlatego musi świecić przykładem. Nie wspominając już o tym, że jest on w głównej mierze wizytówką swojego salonu fryzjerskiego.