Współczesne czasy cechuje wszędobylski „kult młodości”. Środki masowego przekazu promują zdrowie, sprawność i dobrą kondycję fizyczną, szeroko rozumiany triumf.

Lekarz po operacji

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com
Argumentów na potwierdzenie owej tezy nie trzeba daleko szukać, wystarczy popatrzeć na okładki kolorowych gazet, z których spoglądają na nas urodziwe modelki o ciele bez skazy.
odkryj więcej

Autor: Mustela
Źródło: Mustela

Masz wrażenie, iż nigdy nie osiągniesz wspomnianego ideału? Rozszerzone pory spędzają Ci sen z powiek? Bez obaw, wcale nie musisz czekać z założonymi rękami. Istnieje parę skutecznych sposobów, żeby na zawsze je pożegnać. Kluczowa zasada – jaką niestety bardzo często zdarza nam się bagatelizować – brzmi: odpowiednia i co niemniej istotne systematyczna pielęgnacja ciała. Warto pamiętać, iż samo mydło czy też balsam to stanowczo za mało. Trzeba bowiem jeszcze oczyszczać skórę z zanieczyszczeń. Pomocne mogą okazać się przeróżne peelingi a także maseczki – domowe bądź też wykonywane u kosmetyczki- zalecana pielęgnacja ciała.

Wspaniałym „sojusznikiem” w zmaganiach z rozszerzonymi porami są także niewątpliwie szczoteczki do mycia. Dlaczego? Usuwają martwy naskórek. Ponadto, masują skórę pozytywnie oddziałując na jej ukrwienie.