Kosmetyków przeznaczonych umyślnie dla mężczyzn jest w marketach coraz więcej. Nie zawsze jednak mężczyźni potrafią wybrać stosowne kosmetyki dla siebie.
Gama kosmetyków przeznaczonych specjalnie dla panów częstokroć stwarza problemy: panowie kiepsko się znają na różnych kosmetykach.

Warto jednakże zatroszczyć się, ażeby na półeczce w toalecie znalazło się choć parę najważniejszych męskich kosmetyków, jakie zapewnią harmonijnąą pielęgnację jak też pomogą zaradzić najczęściej występującym problemom urodowym. Powszednia walka z zarostem wystawia cerę na podrażnienia. W związku z tym istotne, by pianka do golenia zawierały składniki, jakie nawilżą, przykładowo aloes. Po nałożeniu kosmetyku trzeba sekundę odczekać, aby zdążył on zmiękczyć włos, wówczas jest mniejsze ryzyko podrażnienia. Z kolei po goleniu – zastosować nawilżające balsamy po goleniu (link referencyjny) albo mleczko, jakie posiadają również właściwości odkażające a także łagodzące.

Wella
Panowie przeważnie myją twarz mydłem – tylko wtedy odnoszą wrażenie, iż skóra jest dogłębnie oczyszczona. Niestety, mydło posiada odczyn alkaliczny, a skóra kwasowy – po umyciu pH skóry rośnie jak też powiększa się przepuszczalność warstwy rogowej. Konsekwencją tego jest wzmożona ucieczka wody ze skóry, co daje uczucie pieczenia. Należy kupować takie zestawy kosmetyków męskich (zobacz stronę), jakie zawierają pianki do mycia buzi. Co jeszcze musi znaleźć się w kosmetyczce zadbanego faceta?

Dobry dezodorant to absolutnie kardynalny kosmetyk. Dla osób pocących się dość intensywnie a także tych, jakim szczególnie zależy na zachowaniu świeżości, najlepsze są antyperspiranty.

Masz zamiar poszerzyć swoją wiedzę na taki temat? Zapraszamy więc do zaglądnięcia do nowej strony. Tam oczekuje na Ciebie dzisiejszy wpis (http://hostessa.pl/hostessy-poznan/).

Ważną rzeczą jest także przybornik do paznokci (nasza strona internetowa).