Wiele kobiet chce stylowo i elegancko wyglądać, i wiele bardzo dużo robi w stronę tego, żeby faktycznie tak było. Dlatego też właśnie dla nich półki w sklepach będą się aż uginać od przeróżnych środków i preparatów mających pielęgnować i poprawiać urodę.

wizerunek - skóra

Autor: Lindz Graham
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz niektóre ze stosowanych zabiegów często mają jeszcze swoją drugą stronę, to znaczy w jakiś sposób negatywnie działają, zwłaszcza jeśli będzie chodzić o włosy. Podczas farbowania, bo to ono właśnie jest jednym z takich zabiegów, stosuje się często dość agresywne środki chemiczne. Nałożenie farby jeden raz być może nic poważniejszego nie zrobi, lecz regularniejsze stosowanie tego typu preparatów już tak obojętne nie będzie. Włosy mogą stać się wysuszone, matowe i pozbawione blasku, dodatkowo niektóre z kosmetyków tego typu mogą powodować alergie i uczulenia. Szczególnie szkodliwy będzie amoniak, który charakteryzuje się jednak bardzo dużą skutecznością, więc nadal jest powszechnie używany. Nie do końca pożądane działanie mają także różnego rodzaju utleniacze, powodujące utratę przez włosy blasku.

W związku z tym że wiele pań za żadne skarby świata nie zrezygnuje z farbowania włosów, to trzeba jednocześnie zastosować różnorodne preparaty i odżywki mające poprawić ich kondycję. Istotny będzie więc przede wszystkim szampon, który jest najważniejszym środkiem pielęgnacyjnym, w sklepach zakupić już można specjalne do włosów po farbowaniu. Warto też się zaopatrzyć w dedykowaną odżywkę i maskę, one również znacznie mogą pomóc w przywróceniu włosów kondycji. Coraz większą popularnością cieszą się również kosmetyki chenice przeznaczone w pierwszej kolejności do odbudowy i regeneracji włosów z problemami.

Dzięki całkowicie naturalnym składnikom i odpowiednim technologiom produkcji preparaty tej firmy potrafią doskonale odbudować nawet najbardziej zniszczone włosy. Skuteczność tych kosmetyków wynika z zastosowania liposomów, które są mikroskopijnymi molekułami przenoszącymi aktywne związki wewnątrz włosa, odżywiając go tym samym i wzmacniając zdolność do regeneracji.