Każda kobieta pragnie aby jak najdłużej wyglądać młodo. Używają różnego gatunku kosmetyki czy też domowe metody, aby utrzymać młody i śliczny wygląd. Rozkwit dzisiejszej medycyny estetycznej umożliwia na aplikowanie na skórę w zamiarach regeneracyjnych nie tylko kosmetyków, ale także zabiegów mających polepszyć jej wygląd i sprężystość.

Sposoby na likwidację rozstępów

Tym, co spędza sen z powiek wielu kobietom prócz zmarszczek są również rozstępy. Są to pasma wrzecionowate, które ukazują się przede wszystkim na powierzchni skóry brzucha, ud czy pośladków. Mogą ukazać się również na ramionach i klatce piersiowej. Ich pojawianie się związane jest z różnorakimi przyczynami takimi jak: podstawy genetyczne, szybki wzrost w krótkim terminie masy ciała, brzemienność lub przyczyny hormonalne. Współczesny rozkwit branży kosmetycznej i medycyny estetycznej pozwala na efektywniejsze usuwanie rozstępów. Stosowanie kremów może polepszyć stan skóry i skutkować mniejszą widoczność rozstępów. Jednak zwykle usuwanie rozstępów wykonywane jest przy pomocy medycyny estetycznej a nawet działalności chirurgicznej. Jednakże chirurgiczne likwidowanie rozstępów jest bardzo dotkliwym i poważnym zabiegiem. Natomiast medycyna estetyczna pozwala na ich usuwanie metodami bezbolesnymi i nieinwazyjnymi.

Nowoczesna metoda wygładzająca skórę twarzy

Pośród najczęściej wybieranych przez kobiety zabiegów w salonach medycyny estetycznej oprócz

kosmetyczka

Autor: www.homejobsbymom.com
Źródło: http://www.flickr.com

usuwania rozstępów są też zabiegi mające na celu wyrównanie skóry i likwidację zmarszczek. Gabinety kosmetyczne mają w swojej ofercie dużą paletę zabiegów przywracających skórze zdrowy wygląd. Zabiegiem, który cieszy się w ostatnim czasie dużą renomą jest Sculptra, czyli kwas polimlekowy – kliknij w link. Służy do stymulowania wytwarzania naturalnego kolagenu, spłyca zmarszczki, nadaje skórze większej giętkości oraz poprawia kształt twarzy. Stosowany jest do odnawiania objętości tkanek miękkich będących w twarzy. Sculptra jest kwasem, który występuje w organizmie, zatem jest bezpieczny ponieważ całkowicie rozkłada się w ciele jednostki. Doskonale sprawdza się, jako metoda nieinwazyjna przy poprawianiu owalu twarzy czy ujędrniania skóry.