Aktualnie mamy do czynienia z niezwykle dużym naciskiem na podkreślanie kobiecego piękna. Powstały kanony, które wydają się nienaruszalne. Jedną z bardzo istotnych kwestii jest sprawa owłosienia. Obecnie panuje moda na całkowite usuwanie włosów z nóg, pach, a czasami także z okolic bikini oraz przedramion. Niedopuszczalny jest również tzw. wąsik, który częstokroć jest zmorą setek kobiet. W odpowiedzi na takie a nie inne zapotrzebowanie powstało bardzo wiele sposobów na to, jak sobie poradzić z niechcianym owłosieniem.

depilacja laserowa

Autor: Elite
Źródło: Elite

Najbardziej powszechne są na pewno maszynki i pianki do golenia. Jest to metoda szybka i bezbolesna. Zabieg golenia możemy wykonać samodzielnie w domu, wystarczy że wcześniej pójdziemy do drogerii czy nawet zwykłego sklepu wielobranżowego i kupimy dobrą maszynkę oraz krem. Wadą tej metody jest bez wątpienia krótkotrwały efekt, w zależności od cech indywidualnych zabieg ten będziemy musiały powtarzać co kilka dni. We własnym domu możemy również wykonać depilację za pomocą depilatora. W przeciwieństwie do maszynki nie ścina on włosów, lecz wyrywa je wraz z cebulkami. Dzięki temu efekt jest długotrwały i utrzymuje się nawet kilka tygodni. Aby jednak używać tego urządzenia należy się najpierw z nim oswoić oraz przygotować się na pewien stopień bólu, jaki zabieg będzie nam sprawiać. Z każdym kolejnym razem włoski będą słabsze, w związku z czym dyskomfort będzie o wiele mniej odczuwalny. Innym, podobnie skutecznym sposobem usuwania owłosienia jest depilacja woskiem lub pastą cukrową. Obie te metody, tak samo jak depilator wyrywają włosy wraz z cebulkami. Tego rodzaju zabiegi warto jednak wykonywać w salonie kosmetycznym, co wiąże się z tym że są one stosunkowo drogie, zależnie od tego jaki fragment ciała chcemy wydepilować.

Niezwykle interesujący tekst, czyż nie? Zobacz też inne wpisy, gdyż tam polecana strona internetowa (https://evimedi-spa.pl/zabiegi/) jest nie mniej zajmująca i zaabsorbuje Cię bez reszty.

Zwykle są jednak mniej bolesne niż depilator, ponieważ wykonywane przez specjalistę trwają o wiele krócej. Jeżeli jednak interesuje nas bardziej radykalne rozwiązanie, należy rozważyć depilację laserową. Wykonuje się ją w profesjonalnych zakładach kosmetycznych, a polega ona na usuwaniu zbędnego owłosienia przy użyciu wiązki lasera – laser diodowy warszawa, doprowadzającej do obumarcia włosków. Wadą tej metody jest zapewne jej cena, gdyż jeden zabieg kosztuje kilkaset złotych, a wykonać ich należy kilka.

bikini

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Efekt jest jednakże bardzo długotrwały i umożliwia skuteczne pozbycie się zbędnego owłosienia na zawsze. Zanim zdecydujemy się na tego rodzaju rozwiązanie warto wykonać odpowiednie rozeznanie przynajmniej w Internecie, w celu znalezienia zaufanego specjalisty. Jeśli na przykład mieszkamy w Warszawie, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę ‘fotodepilacja warszawa’dostaniemy szereg wyników oraz fotodepilacja warszawa. Niezależnie od tego, którą metodę wybierzemy, musimy dodatkowo odpowiednio zatroszczyć się o pielęgnacje miejsc, z których usuwamy owłosienie. Zarówno golenie jak i depilacja osłabia skórę oraz naraża ją na podrażnienia. Dobrze jest zatem wykonywać te zabiegi z rozwagą oraz zadbać o dokładne nawilżenie.