Coraz to częściej, ażeby zatroszczyć się o urodę, idziemy nie do gabinetu kosmetycznego, lecz do medyka. Zabiegi, które przeprowadza specjalista medycyny estetycznej, są z reguły bardziej efektywne i przynoszą efekty zauważalne od razu. Które zabiegi można zrealizować w salonie kosmetycznym? Wolisz gabinet kosmetyczny czy też klinikę medycyny estetycznej? W naszym kraju nie ma prawnych regulacji mówiących o tym, które zabiegi, przy pomocy których aparatów, może realizować kosmetyczka, a które lekarz. Stąd to klient powinien wykazać się zdrowym rozsądkiem i nie kierować się wyłącznie ceną.

zabieg medycyny estetycznej

Autor: Oceanview MedSpa
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy wyselekcjonować lekarza medycyny estetycznej, natomiast kiedy kosmetyczkę? Do kosmetyczki chodzimy na wszystkie zabiegi pielęgnacyjne, usuwanie owłosienia z twarzy, relaksujące, jak przykładowo maseczki, pilingi, kąpiele (skuteczne usuwanie owłosienia). Kosmetyczka winna zajmować się głównie prewencją oraz „dopieszczaniem” skóry oraz zmysłów. W gabinecie kosmetycznym można też poddać się lekkiemu złuszczaniu, na przykład przy pomocy niezbyt intensywnych kwasów, mikrodermabrazji czy kawitacji.

W grę wchodzi też depilacja laserowa bikini Warszawa jest miejscowością w której jest ogrom takich gabinetów . Ale nie tylko. Zabiegi wiążące się z przerywaniem ciągłości skóry, jakich wykonywanie przez kosmetyczki nie jest zabronione, to dla przykładu makijaż świece do masażu permanentny. Kosmetyczka może także przeprowadzać niektóre zabiegi z użyciem lasera, np. depilację. Głębokie zabiegi, na poziomie tkanki podskórnej, zarezerwowane są dla doktorów. To w gabinecie medycyny estetycznej powinniśmy poddać się silnym zabiegom laserowym, likwidowaniu znamion lub pękniętych naczynek, głębokim pilingom kwasowym.

Jedynie doktor powinien dokonywać wszelkich iniekcji, np. botoksu bądź wypełniaczy. Koniecznie spytaj lekarza o specjalizację. Medyk wykonujący zabiegi – można tutaj znaleźć – poprawiające urodę musi być specjalistą z zakresu chirurgii plastycznej, dermatologii czy medycyny estetycznej jak też przejść właściwe szkolenia. W takowym gabinecie możemy spytać też o modelowanie ciała Warszawa jest miejscowością, w której na pewno odnajdziemy należyty gabinet medycyny estetycznej (jak Angel Factory).