Wielu z nas czuje się lepiej, kiedy skóra złapie słońce i stanie się bardziej brązowa. Prócz tego, że zyska ładny odcień, po prostu często lubimy trochę się wygrzać i czujemy się wtedy zdecydowanie lepiej. Jak jednak wiadomo takie praktyki nie są możliwe przez cały rok, w związku z czym korzystamy również z solarium. Taka forma opalania nie jest uważana za najzdrowszą, jeżeli mimo to się na nią zdecydujemy, powinno się mieć świadomość, jak prawidłowo przygotować się do takiej wizyty praz czego unikać, by nie zrobić sobie krzywdy.

kobieta na solarium

Po pierwsze trzeba zacząć od tego, że nie wszyscy powinni opalać się w solarium. Przeciwwskazania to przykładowo choroby przewlekłe tarczycy, wątroby, układu krążenia oraz cukrzyca lub epilepsja. Jeżeli chorujemy na coś, należy początkowo sprawdzić, że nie stoi na przeszkodzie naszemu opalaniu. Z solarium powinny zrezygnować osoby bardzo młode, kobiety w ciąży albo karmiące piersią, kobiety w czasie miesiączki, zażywające leki posiadające hormony, osoby posiadające kłopoty ze skórą oraz takie, których karnacja jest bardzo jasna. Powinno się wybierać jak najlepsze solarium, żeby mieć pewność, że w razie choćby najmniejszych wątpliwości, osoby tam pracujące będą szczegółowo wiedzieć, czy są one słuszne. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, tak czy inaczej należy dobrze przygotować swoją skórę. Przed opalaniem warto zrobić peeling, aby usunąć martwy naskórek. Wtedy opalenizna będzie wyglądała ładniej. Dodatkowo konieczne jest prawidłowe nawilżenie ciała.

Nie ma najmniejszych zastrzeżeń, że to jest rzeczywiście praktyczna oferta, dotycząca wartościowych materiałów. Zapoznaj się z nią teraz.

Mowa tutaj nie jedynie o smarowanie ciała mleczkiem, choć to również bardzo ważne, lecz także o nawilżenie wewnętrzne. Nie wolno pomijać picie wody. Kiedy już rozpoczniemy opalanie musimy chronić nasze oczy i brodawki piersiowe. Udając się do solarium, warto zmyć makijaż, nie zakładać biżuterii i nie spryskiwać się perfumami, które mogą spowodować uczulenie.

Sprawdź też –

opalanie na słońcu

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Musimy również upewnić się, że łózko było odpowiednio zdezynfekowane. Co oczywiste w takich miejscach prosto zarazić się przeróżnymi chorobami skóry, czego z pewnością nikt nie chce. Poza tym naprawdę warto sprawdzić, gdzie się udajemy. Powinno być ono zaufane. Warto zapoznać chociażby z opiniami internautów, należy jedynie wyszukać interesującego nas miejsca (przykładowo najlepsze solarium warszawa), a następnie szczegółowo zapoznać się z ofertą.

Dla wielu osób relaks jest równoznaczny z zabiegami upiększającymi nasz wygląd. Żeby poczuć się jak w day SPA można wykonać peelingi, nakładać maseczki, zrobić piękny manicure lub też udać się do solarium – link do strony. Jeśli jednak wybierzemy tę opcję opalania, naprawdę warto pamiętać o wszelkich przeciwwskazaniach i prawidłowo się przygotować to tego rodzaju praktyk. Wyłącznie wówczas będziemy mieć pewność, że nie zrobimy sobie krzywdy.