W latach PRL-u czarną herbatę lub wyborną kawę piło się zasadniczo tylko ze szklanek, które, notabene, zazwyczaj umieszczano w ozdobnych plastikowych uchwytach. W XXI wieku wymienione wyżej napoje standardowo serwuje się w kubkach, choć konwencjonalne szklanki nadal są do kupienia, ale i ich wzornictwo znacząco się zmieniło.

światło

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

ekspert

Autor: Sergey Galyonkin
Źródło: http://www.flickr.com
W każdym budynku mieszkalnym znajdzie się przynajmniej jeden, lepiej lub gorzej zaopatrzony, barek. Prócz zestawu trunków potrzebne będą różnego typu kieliszki. Do tych małych leje się wódkę, a do dużych kufli bezalkoholowe spodnie (polecamy pozostałe informację dostępne będą tu) alkoholowe piwo. Tak czy inaczej, nawet jeżeli ktoś ma w witrynie kuchennej imponującą kolekcję wyrobów ze szkła, to wcale nie może mieć pewności, że w czasie trwania biesiady nie popełni gafy – poradniki savoir-vivru szczegółowo podają, które kieliszki odkryj więcej tu służą do podawania czerwonego wina, a w których serwuje się whisky. Dodatkowo ostatnimi czasy niezwykle modne stały się też drinki przygotowywane na mnóstwo różnych sposobów. Tego typu napoi nie wypada podawać w kieliszkach – lepiej zainwestować w specjalne szklanki do drinków.
Chociaż szkło w naszych mieszkalnych kuchniach to w dużej mierze wyroby służące do podawania napoi, to jednak należy pamiętać, że sklepy oferują konsumentom wiele innych produktów i akcesoriów z tego materiału, które są potrzebne tak naprawdę każdej gospodyni. Wystarczy tu nadmienić o salaterkach, karafkach czy dzbaneczkach.

Jeśli omawiany materiał jest według Ciebie ekscytujący, to bez lęku sprawdź także uwagi spod linku – one również są godne Twojej uwagi.

Do tego rejestru warto też dopisać kwadratowe albo tradycyjne talerze, jak również salaterki. Dodatkowo tak szklanki do drinków, odkryj jak i wazony na kwiaty można zamówić w wielu niebanalnych kolorach. W ten sposób naczynia wykorzystywane w kuchni stają się częściami składowymi interesującej aranżacji, chociaż jednocześnie trzeba pamiętać, że takie przedmioty są wyjątkowo kruche, więc np. właściciele kotów muszą szczególnie uważać.

W podsumowaniu, gwoli ścisłości, trzeba przypomnieć, że równie ważna lub nawet ważniejsza niż ilość staje się jakość kupowanych produktów. W trakcie zakupów warto zatem zwrócić większą uwagę nie tylko na kształt konkretnego naczynia, lecz i na estetykę wykonania czy nazwę producenta – wtedy ma się gwarancję, że zamawia się produkt wysokiej jaKości.