Współczesna kosmetologia oferuje coraz więcej możliwości paniom, które pragną ładnie i młodo wyglądać. Będzie to dotyczyć nie tylko nowych związków, pozwalających na otrzymanie spektakularnych efektów, ale także bardzo nowoczesnych technik, przykładowo takich jak coraz częściej stosowane lasery. Do tego typu technik zaliczyć również można nici liftingujące, pozwalające na znaczną poprawę wyglądu skóry bez konieczności stosowania tradycyjnych metod operacyjnych.

twarz kobiety

Autor: Robert Moran
Źródło: http://www.flickr.com
Używa się je nie tylko na samej twarzy, lecz również na udach, brzuchu, ramionach i piersiach (więcej informacji). Używane obecnie nici wchłaniają się w ciągu roku, zawierają między innymi polimlekowy kwas – można tutaj znaleźć -, jaki wzmacnia jeszcze efekty odmładzające. Sama metoda polega na wprowadzeniu nici przez nieduże nakłucia za pomocą specjalnej igły. Sam zabieg jest przeprowadzany w miejscowym znieczuleniu i trwa najczęściej nie więcej niż kilkadziesiąt minut. Poprawa wyglądu będzie już widoczna bezpośrednio po zabiegu, a na najlepsze rezultaty poczekać będzie trzeba następne kilka tygodni.

Natomiast jeśli będzie chodzić o związki aktualnie stosowane podczas kosmetycznych zabiegów, to niekwestionowanym królem będzie tu kwas hialuronowy (poznaj korzyści z zastosowania). Nie bez podstawy jest on uznawany obecnie za eliksir młodości, bowiem jego zastosowanie jest bardzo wszechstronne, również zaawansowana medycyna coraz częściej korzysta z jego możliwości. Sam kwas naturalnie występuje w naszych organizmach, głównie w skórze i płynie stawowym, a jego najważniejszą rolą jest wiązanie wody.

I to ten mechanizm właśnie działa w skórze, a jego zaburzenie będzie powodować wiotczenie i zmarszczki.

To jest niezwykle interesująca problematyka i dobrze byłoby ją przeanalizować dokładniej, więc bez wahania zobacz szczegóły pod adresem (www.uroczysko7stawow.pl/), który jest tutaj.

Jeżeli poziom kwasu będzie się zmniejszać, to niszczeniu ulegają włókna kolagenowe i to właśnie jest powodem problemów z wyglądem naskórka. Dlatego też kwas ten wchodzi w skład coraz większej ilości różnorakich kremów odmładzających, a dodatkowo wykorzystuje się go w eliminacji zmarszczek. Kwas jest wstrzykiwany pod postacią elastycznego żelu, jaki wypełnia zmarszczkę i wygładza przy tym skórę. Rezultaty są od razu widoczne i utrzymują się przez okres nawet dwunastu miesięcy.