Wiele osób boryka się z różnymi dolegliwościami między innymi są one związane z naszą skórą. Wielu ludzi podczas upałów nie mogą powstrzymać nadmiernej potliwości, a nadpotliwość jest naprawdę dużym problemem. Wszyscy kiedyś mieliśmy jakieś plamy potu na bluzce.

epilacja:
Było to związane z wysoką temperaturą, stresem, czasem złym materiałem z jakiego była zrobiona koszulka. Pamiętamy zapewne, że nie była to zbyt komfortowa sytuacja. Jednak, jeśli taka sytuacja zdarza się rzadko nie musi się martwić, gorzej, kiedy ciągle musimy borykać się z plamami potu i jedynym wyjściem jest wzięcie prysznica i przebranie się.

Jeżeli zainteresował Cię zaprezentowany problem, odwiedź serwis laser kosmetyczny, gdzie znajdziesz dodatkowe informacje. Pogłęb swoją wiedzę!

To naprawdę bardzo kłopotliwa sprawa. Dziś jest sporo specyfików na nadpotliwość (więcej o tym pod tym linkiem), które sprawią, że pocenie się nie będzie aż tak uciążliwe. Do takich produktów należą tabletki, żele do kąpieli. Powinniśmy jednak w pierwszej kolejności iść do lekarza, by dowiedzieć się co może być przyczyną tak obfitego pocenia się. Kolejnym problemem są przebarwienia, większość z nich można usunąć, jednak usuwanie przebarwień (przeczytaj o nich na ) nie jest łatwą sprawą. Jeżeli zależy nam na tym, by plamy zniknęły musimy iść do dermatologa, ten być może przepisze maści, które pomogą pozbyć się brzydkich plam na skórze, albo trzeba skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Wiele przebarwień da się usunąć jedynie metodą laserową.

UCIĄŻLIWE OWŁOSIENIE

Zabiegi kosmetyczne

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

Ciągłe korzystanie z maszynek do golenia bywa uciążliwe. Niejedna kobieta decyduje się ubrać bluzkę z długim rękawem, bo niechciane włoski znowu pojawiły się pod pachami. Jeśli mamy już dość walki z niechcianym owłosieniem powinniśmy ruszyć na epilację. Epilacja to pozbywanie się niechciane owłosienia razem z cebulkami, co sprawia, że nie musimy martwić się odrastającymi włoskami. Jest kilka sposobów najbardziej popularne są zabiegi laserowe. Oczywiście taki zabieg za pomocą lasera trzeba powtórzyć kilka razy, żeby włoski w danym miejscu przestały się pojawiać. Oczywiście we współczesnym świecie na tego rodzaju zabiegi decydują się nie tylko panie, ale również panowie borykający się z uciążliwym zarostem. W trakcie epilacji, to znaczy między kolejnymi sesjami z laserem nie można chodzić na solarium i trzeba uważać na podrażnioną skórę. Ceny tego typu zabiegów też nie są najniższe, ale gdy już pozbędziemy się włosków, które nas dręczyły na pewno będziemy zadowoleni z efektu i co najważniejsze szybko zapomnimy o jeszcze do niedawna drażniącym problemie.