W okresie zimy zwykle zakładamy grube ubrania i inne okrycia, dlatego mogłoby się wydawać, że w tym czasie nie musimy nadzwyczaj dbać o swoją skórę, która w większości miejsc jest zakryta. Tyle że, jeżeli zaniedbamy te kwestie przez okres zimowy, już na wiosnę, a także później latem, możemy mieć sporo kłopotów z odzyskaniem atrakcyjnego wyglądu. Co robić, żeby tego uniknąć?

Autor: IQ MEDICA Centrum Chirurgii Plas

To, że zimą zakładamy spodnie czy grube getry nie oznacza, że należy zaniedbać fakt, iż na naszych nogach pojawił się cellulit. Tak samo, jeśli nasza skóra jest szorstka i wysuszona, winniśmy podjąć wszelkie kroki, aby przywrócić ją do naturalnego stanu. Czy to jeśli chodzi o usuwanie cellulitu, czy w przypadku tego rodzaju zabiegu jak ujędrnianie skóry, usuwanie zbędnego owłosienia, czy biorąc pod uwagę zabieg liposukcji lub każdy inny – każdorazowo warto korzystać z pomocy doświadczonych kosmetyczek, ponieważ dzięki temu, będziemy mogli zatroszczyć się o naszą skórę tak jak rzeczywiście powinniśmy. Oczywiście, możemy dążyć do samodzielnego niwelowania tego typu przypadłości, niemniej nie jest powiedziane, że uda nam się osiągnąć oczekiwany efekt lub, że osiągniemy go w krótkim przedziale czasu.

Na ogół używanie kosmetyków na własną rękę jest bardziej czasochłonne niż pojedyncza wizyta w fachowym salonie kosmetycznym, gdzie możemy zrealizować rozmaitego typu zabiegi na skórze. Dzięki temu szybciej skórę odmłodzimy, odświeżymy i oczyścimy. Warto pamiętać, że jeśli chcemy, aby nasza skóra była jędrna, pięknie opalona czy nawilżona, winniśmy o nią dbać bez względu na porę roku (usuwanie cellulitu).

Liposukcja laserowa Palomar Slim Lipo 3D

Źródło: http://www.lipoline.pl/

Wskazane jest nawet w okresie zimy zwracać większą uwagę na tego rodzaju zagadnienia, gdyż, tak jak już powiedziano przez dłuższy czas skóra ukryta jest pod ubraniami bądź jest narażona na niższe temperatury, co może spowodować jej przesuszenie, podrażnienie czy łuszczenie (ujędrnianie skóry). Regularne zabiegi, jakie niwelują tego rodzaju przypadłości, pozwalają zachować skórę w odpowiednim stanie przez cały czas i dzięki temu mamy mniej problemów, gdy przychodzi wiosna i lato, podczas których odsłaniamy różne partie ciała, zimą zakryte.

Interesujący post? Jeśli tak uważasz, wcześniejsza strona (http://margaretka-swietokrzyska.pl/pl/blog/) również przedstawia godne uwagi źródło informacji, które nawiązuje do omawianej tematyki.

Warto więc o tym pamiętać.