Wiele reklam wpaja w nas opinię, że wysysanie tłuszczu jest wykonalne dla każdego. Nie trzeba nic robić, aby tego dokonać. Wystarczy tylko pójść do gabinetu medycyny estetycznej i poddać się zabiegowi modelowania sylwetki. Tym bardziej, że wiele gabinetów ma w swojej propozycji cenowej tę usługę. Wystarczy napisać frazę „odsysanie tłuszczu wrocław”, aby się o tym przekonać. Jaka jest więc prawda?

Jak utrzymać efekty odchudzania?

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Otóż z reguły każdy może poddać się zabiegowi modelowania sylwetki, jeśli oczywiście nie istnieją przeciwwskazania lekarskie. zabieg (np. zapraszamy serdecznie) taki polega na wypompowaniu tłuszczu albo zniszczeniu komórek tłuszczowych, które później najzwyklej w świecie wydali organizm. Jest to zabieg bezpieczny. Nie wymaga uczestnictwa chirurga i nacinania skalpelem skóry. Technika poszła tak daleko, że odsysanie jest możliwe za sprawą urządzeń laserowych. Te wszystkie elementy sprawiają, że badanie cieszy się obszerną popularnością. Jednakże niestety nie wystarczy udać się z marszu na zabieg. Należy się pierw do niego przygotować. Zorganizowanie obejmują wiele kroków. Najpierw wypada stwierdzić, czy nie istnieją przeciwwskazania lekarskie do tego typu zabiegu. Jeżeli stan zdrowia na to pozwala, to jest to połowa sukcesu, bo zdrowie jest najważniejszym czynnikiem (-> zobacz więcej). Dalej wymagane jest zarazem czynne zaangażowanie pacjenta. Zalecane jest podjęcie przynajmniej 3 tygodnie wcześniej diety, która ułatwi pozbycie się niepotrzebnych tłuszczy. Potem również pomocne jest formowanie sportowe. Solidny trening może dość mocno ułatwić zabieg – zobacz – usuwania tłuszczu. Pomocne są również masaże.

Autor: IQ MEDICA Centrum Chirurgii Plas

Dobry masaż klasyczny czy specjalistyczny pomoże rozbić grubą i zwartą warstwę tłuszczu. Rozmiękczony tłuszcz będzie później prościej usunąć z organizmu.
Zabiegi usuwania tłuszczu są niezwykle pomocne w dbaniu o estetykę osobistą. Dzięki nim można odzyskać piękno utracone. Ale trzeba również mieć na uwadze to, że nie istnieją pomysły, które wyręczą człowieka z odpowiedzialności. Troska i trud poniesiony o naturalny tryb życia jest najlepszą inwestycją. Mamy tu na myśli zarówno systematyczne uprawianie sportu jak i zdrowe odżywianie. Wtenczas zabieg odtłuszczania będzie miał sens – więcej wskazówek na