Depilacja laserowa jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów jeśli chodzi o medycynę estetyczną. Poprzedzona konsultacją z lekarzem, a w konsekwencji wykonana przez dobrego oraz mającego doświadczenie specjalistę jest najskuteczniejszą oraz bezpieczną dla zdrowia metodą, z której korzysta wciąż więcej ludzi. Kosmetolog przykłada głowicę lasera do odpowiednio przygotowanej skóry. Emitowana w ten sposób wiązka silnego światła pochłaniana jest przez melaninę, mowa tu o barwniku zawartym w cebulkach włosów.

depilacja laserowa

Źródło: foter.com
Impuls laserowy jest zamieniany w energię cieplną, co ma wpływ na niszczenie struktur odpowiedzialnych za porost włosków, to sprawia, iż nie rosną od nowa. Wiedzmy, że dobre zabiegi robione są w wyspecjalizowanych klinikach, przykładowo depilacja laserowa Wrocław . Taki zabieg może spowodować swego rodzaju dyskomfort, a także uczucie szczypania i pieczenia. Odczuwanie tego typu dolegliwości jest jednak bardzo indywidualne oraz jest zależne od tego jak jesteśmy odporni na ból. Po zrobieniu depilacji laserem skóra jest zaczerwieniona, pojawiają ślady opuchlizny.

Zwykle znikają już po paru godzinach, choć jak mamy bardzo wrażliwą skórę, to są w stanie utrzymywać się nawet przez parę dni. Czas trwania zabiegu jest zależny od tego, jak dużą powierzchnię ciała poddajemy depilacji. Może to trwać od pół godziny do czasem dwóch godzin. Stąd też decydując się na gabinet dobrze jest zwrócić uwagę na to, którego sprzętu się tam używa. Innowacyjne lasery diodowe na pewno dość mocno skracają czas trwania zabiegu, a to dzięki dodatkowej głowicy o sporej powierzchni styku. Najnowszy sprzęt umożliwia również na zmniejszenie uczucia bólu i otrzymania pożądanych rezultatów przy wykorzystaniu niższych energii.

Żeby depilacja laserem zakończyła się sukcesem, a jej rezultat był bardziej trwały, to konieczne jest, aby zrobić parę zabiegów w odstępach czasowych, które wynoszą od sześciu do dwunastu tygodni. Laser (zobacz: laser do depilacji) oddziałuje tylko na włosy, jakie są w fazie wzrostu, nie wpływa natomiast na takie, jakie znajdują się w stanie spoczynku. Depilacja laserem to jeden z wielu świetnych zabiegów, kolejny to na przykład usuwanie rozstępów, równie popularny . Korzysta z niego coraz więcej ludzi. Nie ma się co na to dziwić, gdyż w skuteczny sposób poprawiają wygląd, oraz są bardzo wygodne jeśli chodzi o troszczenie się o nasz wygląd.