Każdy pragnie prezentować się jak najwspanialej, a co się z tym łączy wydatkujemy sporo oszczędności na dobre preparaty oraz zabiegi, które mają nam w tym pomóc. Specjalne kremy, maseczki, peelingi to wszystko wykonujemy regularnie, pragnąc żeby nasza cera jak najdłużej wyglądała młodo, pięknie i elastycznie. Co istotne, to od czasu do czasu potrafimy wydać naprawdę wielkie oszczędności na kremy, ale czy naprawdę wciąż korzystamy z tego co najwspanialsze?

Kosmtyki do ciała i twarzy

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie kremy muszą być rzetelnie sprawdzoneNa rynku istnieje niesamowicie sporo wytwórców kremów do twarzy, co powoduje, że czasem ciężko jest nam się zadecydować, które z nich są najlepsze. Trzeba powiedzieć, iż nim trafią one na rynek do kontrahenta, przechodzą w pierwszej kolejności bardzo sporo sprawdzianów, a to wszystko po to, żeby sprawdzić, czy naprawdę działają tak fantastycznie i czy nikogo nie będą uczulały. Ale czy to oznacza, iż najlepsze kremy do twarzy są równocześnie tymi drogimi?

Nie zawsze, jak udowodniły liczne badania niezależnych specjalistów, zazwyczaj jest tak, iż najlepsze efekty podarują kremy ze średniej półki, które ani nie należą do tych tanich, ani nie należą do tych najdroższych. Z resztą powinniśmy pamiętać, iż nie cena jest tu najistotniejsza (porady na temat urody i zdrowego stylu życia: Nie patrzmy na cenę tylko na składNawet drogi krem nie da wyczekiwanych efektów jeśli będzie źle do nas dobrany. Jeśli posiadamy skórę wrażliwą, to nie mamy szansy kupować kremu dla cery suchej, i tak identycznie jeśli jesteśmy młodymi ludźmi, to powinniśmy się skupić na kremach, które będą utrzymywały odpowiednią wielkość kolagenu w naszej skórze, które będą troszczyły się o to, żeby była ona jędrna i elastyczna. Jeżeli będziemy wybierać kremy dla osób dojrzalszych, które mają działanie przeciwzmarszczkowe, to bez wątpienia nie tylko nie dostaniemy oczekiwanego wyniku, lecz jeszcze dodatkowo przyspieszymy starzenie się skóry.

Czytanie etykiet jest niezwykle ważneJak widzimy najwspanialsze kremy, to tak naprawdę te, które posiadają składniki odpowiednie do naszej cery, do młodej skóry muszą mieć wodę, kolagen, elastynę, lecz do starszej muszą się w nim znajdować także składniki przeciwzmarszczkowe, szczególnie kiedy już dostrzegliśmy pierwsze zmarszczki pod oczami. Najważniejsze wciąż jest to, żeby kupować kremy dostosowane do naszego wieku i do wymagań naszej skóry.

Dowiedz się także jak najlepiej dbać o zdrowie i sylwetkę: