Każda pani śni o gładkiej i pełnej blasku skórze i właściwie napiętej skórze. Niestety, w miarę upływu lat kobieca cera staje się sucha i coraz bardziej zniszczona. Właściwa pielęgnacja i odpowiednie zabiegi do cery suchej zdołają przywrócić jej elastyczność. Cera sucha jest bardzo delikatna. Zwykle przybiera odcień jasnoróżowy z niedużymi przebarwieniami.

skóra

Autor: 123rf
Źródło: 123rf
Pod naskórkiem mogą pojawić się zauważalne, rozszerzone naczynka. Cerę suchą mogą posiadać nawet młode dziewczyny. W przypadku cery suchej znacznie wcześniej zaczynają pojawiać się pierwsze przejawy starzenia. Odpowiednia pielęgnowanie opiera się na używaniu dobrych kremów. Do demakijażu powinno się stosować zawiesiste i nieznacznie tłuste produkty, które wzmocnią barierę ochronną skóry i jej nie podrażnią. Krem do cery suchej winien być używany każdego dnia. Nie wolno zapominać o kremowaniu skóry naokoło oczu. Specjalne zabiegi z zastosowaniem kremu wspomogą ochronić dłużej gładką skórę pod oczami. Przed zmarszczkami można zabezpieczyć też skórę szyi i wokół niej (pielęgnacja suchej skóry z kosmetykami Lichtena).

Krem do cery suchej na noc winien zawierać kompozycje tłuszczowe i nawilżające. Jeśli cera (Małecka MakeUP) jest ogromnie przesuszona, można wcześniej nałożyć na nią krem nawilżający, a po jakimś czasie krem natłuszczający. Cera sucha źle znosi solarium i zbyt długie opalanie. Najlepiej raz na 7 dni wykonaj peeling enzymatyczny, który złuszczy martwy naskórek i zagwarantuje

krem

Autor: Stephen Bradley
Źródło: http://www.flickr.com

lepsze przyswajanie się kremów nawilżających. Cera sucha jest szczególnie narażona na szkodliwe działanie zanieczyszczeń środowiskowych i żywieniowych. Właściwe nawilżenie skóry zapewni nam wyłącznie płyn z wnętrza własnego organizmu. W inaczej cera będzie wysuszona i prędzej pojawią się na niej procesy starzenia. Zachowanie rześkiej i gładkiej skóry na dłuższy czas jest realne właśnie dzięki systematycznemu nawilżaniu. Pielęgnacja skóry suchej to konieczność. Kremy do cery suchej nawilżające, powinny być aplikowane każdego dnia. W taki sposób można dłuższy czas będziemy cieszyć się gładką, jędrną skórą bez zmarszczek przez dłuższy czas – pielęgnacja suchej skóry.