Bez wątpienia wszyscy doskonale orientujemy się, że nasz organizm to w większości woda. Stanowi ona aż 70 % naszej masy. Dlatego tak ważne jest ciągłe nawadnianie organizmu. Możliwe, że nie wiedzieliśmy o tym, ale odwodnione komórki szybciej się starzeją i stanowią łatwy cel do atakowania dla różnych dolegliwości i wirusów.

butelka czystej wody mineralnej

Autor: 欣盈
Źródło: http://www.flickr.com

Nasz współczesny styl życia jest bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia. Chodzimy notorycznie zmęczeni, lwią część naszego czasu poświęcamy pracy. Nie wypoczywamy, zbyt mało sypiamy. W dodatku, nieprawidłowo się żywimy. Jadamy byle co i gdziekolwiek. W rzeczywistości, chodzi nam tylko o zabicie odzywającego się głodu. A przecież, nasze ciało do normalnego funkcjonowania potrzebuje zbilansowanej ilości witamin i minerałów. Bardzo ważna jest również woda.

Napoje, po które najczęściej sięgamy, aby ugasić pragnienie, są bardzo niezdrowe. Kawa, herbata, napoje gazowane- to tylko przez chwile daje nam ukojenie, ale prawie nigdy nie zastanawiamy się nad tym, jakie ogromne zniszczenia wyprawiają one w naszym ciele.

Nawet wody mineralne nie zawsze są dobre. Wiele z tych, które możemy kupić na rynku, chociaż posiadają mnóstwo minerałów, niestety, podobnie jak reszta pożywienia, zakwasza nasze komórki – nasza strona internetowa.

Zaabsorbował Cię omawiany tutaj materiał? Jeżeli tak, warto zobaczyć tutaj inne wartościowe artykuły, ponieważ one również są godne uwagi!

Co w takim wypadku robić? Jak obronić się przed chorobami?

Jedyną całkowicie bezpieczną wodą dla naszego organizmu jest woda jonizowana. Czemu właśnie taka? Rozmaite badania,wykonywane w różnych państwach na świecie, potwierdzają, że powodem wielu dolegliwości jest zakwaszanie organizmu. Tymczasem, w środowisku alkalicznym nie ma prawa się rozwinąć żadna choroba. Dlatego spożywanie wody jonizowanej to najlepsza profilaktyka. To sposób na wieczną młodość i szczęśliwe życie w dobrym zdrowiu.

Jakiekolwiek suplementy diety nie pomogą nam, jeżeli nie odkwasimy naszego organizmu. Nawet zdrowe i pełne pożytecznych mikroelementów owoce oraz warzywa zawierają wiele kwasów, które później zalegają w naszym organizmie. Tylko picie wody jonizowanej pomoże nam nie tylko pozbyć się wszelkich chorób, ale także skutecznie im zapobiegać.