Kondycja naszej skóry w dużym stopniu ma oddziaływanie na nasz wygląd. Brzydkie zmarszczki, blizny czy też cellulit skutecznie wpędzają nas w kompleksy oraz sprawiają. że tracimy pewność siebie. Na większość mankamentów są jednak sposoby. Trzeba przyznać, iż większość negatywnych zmian na twarzy powodujemy swymi poczynaniami – stosowanie nieodpowiednich specyfików i zła dieta po pewnym czasie daje skutki na przykład przesuszonej skóry lub trądziku. Jakie podjąć kroki, gdy już borykamy się z takimi problemami?

kremy i kosmetyki do twarzy

Autor: Macnetize.com
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby przychodzące do dermatologów najczęściej mają problem wysuszonej cery – jest to często wynikiem spożywania zbyt małej ilości płynów, twardej wody, za pomocą której się myjemy oraz paleniem tytoniu. Dla mocno suchej skóry nie pomogą tradycyjne kremy które można nabyć w drogeriach. Na szczęście rynek oferuje wiele znakomitych preparatów bez recepty. Poniżej opisano parę przykładów. Jednym z nich jest Cetaphil DA Ultra krem nawilżający 85 g. To preparat intensywnie nawilżający, który znajdzie zastosowanie nawet przy najbardziej suchej skórze. Podobną skuteczność według konsumentów wykazuje Emolium krem do skóry suchej 75 ml – stosować go można – oprócz twarzy – także na całe ciało.

Przy uszkodzonym naskórku potrzeba już bardziej wyspecjalizowanych kremów (więcej: by móc odbudować dawną i zdrową warstwę naskórka. Sugerowane jest stosowanie produktu o działaniu antybakteryjnym, ochronnym i odnawiającym. Pomocą dla uszkodzonej skóry może być Avene Cicalfate antybakteryjny krem regenerujący 100 ml. Ma działanie jak naturalny system zabezpieczający dla naskórka, przy okazji regenerując wszelkie uszkodzenia. Łagodzi i neutralizuje wszystkie zaczerwienienia i uszkodzenia przynosząc ulgę.

Zmorą wielu kobiet stanowi cellulit, wiąże się on z reguły z większą wagą. Aby nawiązać z nim walkę trzeba kupić skuteczny kosmetyk, który wspomoże tę walkę. Panie, które walczą z nadmiernymi kilogramami oraz cellulitem bardzo zachwalają krem jakim jest ELANCYL CELLU SLIM wyszczuplający krem na cellulit 200 ml. Używając go tylko raz dziennie, zaledwie po siedmiu dniach zaobserwować można dużą różnicę. Preparat (więcej tu) jest produktem bardzo wygodnym, gdyż szybko się wchłania. Nie musimy stosować go jedynie nocą – równie dobrze krem można zaaplikować na odpowiednie miejsce rano, z gwarancją, że nie zabrudzi naszych ubrań.