Sklepy ze zdrową żywnością mnożą się ostatnio jak grzyby w deszczową aurę. Może łącznie z modą na aktywne warianty odpoczynku spowodują, iż kolejki do medyków nareszcie ulegną skróceniu? Oby tak było. Punkty te proponują przede wszystkim wszelkiego rodzaju żywność ekologiczną, począwszy od surowych warzyw i innych pokłosi rolniczych które mają adekwatne poświadczenia i unijny logotyp (tzw. euro liść).

ekologia

Autor: Baltimore RecNParks
Źródło: http://www.flickr.com

Czym cechują się takie certyfikowane artykuły żywnościowe? Rośliny takie wyhodowane były w glebie nieskażonej pestycydami. Jest dozwolone w tychże gospodarstwach korzystać jedynie z ekologicznych środków ochrony roślin. Jeśli z kolei idzie o hodowle (http://www.aquablendpolska.com/katalog/milch-taxi,27.html) zwierząt, w takich farmach zakazane jest odżywianie ich wszelakiego typu antybiotykami, stymulatorami wzrostu czy też hormonami. Kokosze chodzą wolne i znoszą zdrowe jajeczka. Gospodarstwa produkujące żywność ekologiczna przechodzą bardzo liczne kontrole i to już w fazie kiedy rozpoczynają się starać o przyznanie im certyfikatu gospodarstw ekologicznych.

Nim wytwarzane przez nie pokłosia trafią do sklepów ze zdrowa żywnością także poddane są rozlicznym kontrolom. W procesie wytwarzania żywności ekologicznej zakazane jest dodatkowo używanie składników GMO. Produkowana tak żywność ekologiczna jest rzecz jasna droższa od tej powszechnie dostępnej, bowiem do jej wytworzenia potrzeba nieporównywalnie więcej wysiłku i czasu. Niemniej jednak jest ona warta swej ceny.

Jeżeli ten artykuł jest dla Ciebie interesujący to sprawdź serwis (https://www.termofol.pl/), w którym są tego typu informacje. One z pewnością będą dla Ciebie użyteczne.

Punkty ze zdrową żywnością proponują nam całą gamę produktów.

Prócz artykułów nie poddanych obróbce możemy tam dostać: artykuły śniadaniowe, mleko, octy, dżemy z owoców uprawianych metodą ekologiczną, produkty pszczele, pasztety do smarowania pieczywa, wszelakiego rodzaju: ryże, mąki, cukry, przetwory z jarzyn, rodzynki, napoje, suszone warzywa, nasionka, słodycze dietetyczne, herbaty, przyprawy, aż po bieliznę z bawełny uprawianej metodą ekologiczną i ekologiczne kosmetyki.

danie

Autor: CityTree עץבעיר
Źródło: http://www.flickr.com

Są też w takich sklepach specjalne działy wyrobów przeznaczone: cukrzykom, osobom z nietolerancją glutenu, osobom na diecie wegańskiej oraz dział z produktami dla dzieciaczków i niemowląt. Na pewno każdy odnajdzie w takim sklepie coś w sam raz dla siebie. Jeżeli prócz zjadania zdrowych pokarmów przyrządzonych z żywności ekologicznej zadbamy o kondycję fizyczną gimnastykując się regularnie, wtedy długie i zdrowe życie mamy gwarantowane.