Teraz rozpętała się prawdziwa moda na organiczną żywność. Chyba każdy zwraca dzisiaj większą uwagę na to, co kupuje każdego dnia. Ogromną karierę robią zazwyczaj sklepy z ekologiczną żywnością. Czym tak naprawdę jest ekologiczna żywność? To żywność, podczas produkowania których używa się wyłącznie naturalne nawozy, które nie są napakowane żadnymi niezdrowymi związkami. Taka uprawa jest niejednokrotnie o wiele bardziej kosztowna niż rolnictwo zwykłe. Mimo wszystko żywność ekologiczna robi wręcz oszałamiającą karierę.

świeże warzywa

Autor: emilee rader
Źródło: http://www.flickr.com
Chyba każdy z nas wierzy, że jedzenie (pizza bydgoszcz) niezłej jakości produktów poprawi nasze samopoczucie oraz będzie miało świetny wpływ na nasze zdrowie. Sporo osób zaczyna dodatkowo zauważać różnicę w smaku pomiędzy żywnością ekologiczną a zwykłą. Produkty ekologiczne zwyczajnie smakują lepiej – Rawfoods Polska. Co jednak zrobić, kiedy zarobki są na tyle małe, że trudno jest sobie pozwolić na regularne wizyty w sklepie z ekologiczną żywnością? Niejednokrotnie niezłym pomysłem może być wyprawa na pobliski bazar, gdzie swoje produkty sprzedają rolnicy. Na szczęście w sporych miastach pojawia się coraz więcej tego rodzaju miejsc. Tam można kupić wartościowe produkty za naprawdę niedużą cenę. Sklepy z zdrową żywnością bardzo często są zmuszane doliczać do ceny rolnika również swoją marżę, a do tego każdy produkt często przechodzi przez kilku pośredników. Każdy z nich dolicza swoją marżę, co wielce wpływa na końcową cenę towaru, którą musi zapłacić klient sklepu. Dlatego niewątpliwie lepszym pomysłem jest kupowanie ciekawych produktów na takich małych targowiskach.

warzywa

Autor: StateofIsrael
Źródło: http://www.flickr.com

Chyba każdy odszuka tam wszystko, czego poszukuje. Bez wątpliwości warto rozmawiać z sprzedawcami – od nich można dowiedzieć się, skąd pochodzi dany towar oraz w jaki sposób został wyprodukowany (sklep Rawfoods). Świetne kontakty z wytwórcami zazwyczaj dają pewność, że produkt naprawdę jest wyprodukowany w ekologiczny sposób oraz że nie dosypuje się do niego żadnych szkodliwych środków. Poza tym takie produkty są najczęściej o wiele tańsze niż te kupowane w sklepach z ekologiczną żywnością. Jedyny mankament jest taki, że najczęściej nie mają certyfikatów ekologiczności – dlatego właśnie tak istotne jest nawiązanie świetnego kontaktu z rolnikiem, któremu najczęściej musimy uwierzyć na słowo.