Karmienie twojego czworonoga jest niezmiernie ważne. Wybór odpowiedniej diety musisz za każdym razem konsultować z lekarzem specjalistą. Musi on ocenić ”parametry” twojego przyjaciel – głównie wiek, płeć, fakt sterylizacji oraz stan zdrowia. To bezdyskusyjne, że czworonogi dojrzałe powinny być inaczej odżywiane, niż małe, a sterylizowany pies inaczej, niż ten bez wycinania.

Karmy suche dla kotów (karmy suche dla kotów kupuję tutaj) – podstawa żywienia twojego mruczka. Skrupulatnie studiuj plakietki –ważna jest zawartość mięsa (dobrej jakości) oraz mikroelementów (z owoców, zboża bądź warzyw). Takie karmy powinny zawierać również taurynę – kluczowy aminokwas, który dba o układ krwionośny twojego futerkowca.

Karmy mokre dla kotów – uznaj je jako uzupełnienie diety. Najczęśniej stają się potrzebnym ratunkiem w przypadku czworonogów, które bardzo wybiórczo podchodzą do dań. Tutaj wskazówki wyboru brzmią identycznie, co w sytuacji karmy suchej.

Pragniemy Cię namówić do identycznie fajnych wpisów, które przygotowaliśmy dla Ciebie z radością. Zatem naciśnij odnośnik (https://animalab.eu/pl/categories/modele-zwierzece) i czytaj to, na co masz ochotę.

Wybieraj jak najbogatszą zawartość mięsa oraz minerałów. Ważne! Wykastrowane czworonogi nie powinny jeść zbyt wiele karmy mokrej z rybami.

Karmy suche dla psów (karmy suche dla psów najczęściej zamawiam tu) – tu jest inaczej, niż u kota. Sucha karma powinna być dla psa bonusem, a nie bazą żywienia. Bierze się to ze składu jedzenia.

[Karmy mokre dla psów – ważna jest tu ilość składników pochodzenia zwierzęcego, które są najmocniej absorbowane przez żołądek twojego przyjaciela. Zatem dobrze badaj opakowanie dowiadując się, czy nie ma tam za wiele wypełniaczy w postaci np. soi. Badając mikro i makroskładniki, kluczowe są: – l-karnityna, błonnik, omega -3 oraz glukozamina.

Karmy weterynaryjne dla psów – zalecane przez weterynarza. Specjalne jadłospisy są zalecane w przypadku wysterylizowanych suczek, pupilów za grubych i w wielu innych sytuacjach.

Karmy weterynaryjne dla kotów – analogicznie, jak w kwestii karm weterynaryjnych dla psów. Podaję przykład: wykastrowany kocurek musi dostawać odpowiednią karmę, która nie będzie szkodzić jego nerkom. Wysterylizowana psia panna też powinna być karmiona inaczej, głównie z uwagi na możliwą łatwość do nadwagi.