Krucha kaczka z karmelizowanymi jabłkami

Autor: Sofa
Źródło: Sofa
Każdy z nas prędzej czy później staje oko w oko z gotowaniem i próbuje dać mu radę. Nie ważne jest czy jesteśmy kobietą czy mężczyzną czy ile lat mamy na karku gdyż cel jest ten sam – ugotować smaczną potrawę.

Żaden to wstyd nie umieć pichcić, gdyż w przeszłości zawsze nas ktoś z tego wyręczał. Na przykład opiekuńcza mamusia, pracowita żona czy też zakochany w kuchni mąż. Ale gdy zostajemy sami a nie przepadamy za jedzeniem na zamówienie ani za zalewaniem makaronu z przyprawami, który nie wiadomo dlaczego nazywa się zupką chińską, to pozostaje własnoręczne gotowanie.

Przed przystąpieniem do tej poszerzającej horyzonty czynności, wydaje nam się, że nie ma nic gorszego. Jednak im więcej w tym siedzimy, okazuje się, że nie ma nic prostszego a z biegiem czasu uznamy to nawet za fajne. Przyjdą te chwile gdy podczas spotkania w gronie znajomych będziemy mogli dorzucić swoje 3 grosze o gotowaniu gdy akurat będzie temat niedzielnego obiadu na sześć osób. Czy to nie fajne uczucie na czymś się po prostu znać i przekazywać innym cenne wskazówki?

Ledwie się oglądniemy a będziemy chcieli mieć swoją książkę kucharską by posiąść „tajną” wiedzę kuchni polskiej, włoskiej, chińskiej, meksykańskiej oraz wielu innych. Książka kucharska czy to w formie papierowej czy elektronicznej powinna pod ręką zawsze być, gdyż nie ma co ograniczać się do paru potraw jeżeli pole do popisu jest obszerniejsze i tak w ogóle nie do wyczerpania.

Należy nauczyć się przygotowywać zarówno pierogi z serem (znajdź to), gołąbki, flaki jak i wybitne sosy do makaronu czy ostatnio lubiany chyba przez wszystkich sos czosnkowy. Sos czosnkowy który co ciekawe stał się w naszym kraju gigantycznym fenomenem. Dodaje się go właściwie do każdej potrawy, która nie jest słodka. Bez wyjątku czy to kotlet mielony, kebab czy pizza (pizza czeladź) z serem. Naprawdę zjawisko na wielką skalę, nie można się już dziwić, że np. sałatka Cezar (zobacz: więcej bonusów) czy pasta rybna, które w zasadzie nie zawierają czosnku, mogą być nam w barze zaserwowane właśnie z takim sosem. Jeśli nie w potrawie to na pewno przy niej niej.

Pamiętajmy, że potrawy na ostro to nie koniec świata. Wiadomo, że to są dania główne i te właśnie powinniśmy nauczyć się przygotowywać. Ale należy pamiętać by nie zaniedbywać deserów oraz dodatków, które mogą zaspokoić nie jedno wysublimowane podniebienie. W gotowych przepisach łatwo znajdziemy sposoby na mega dobry koktajl bananowy, pyszne ciasto z herbatnikami a nawet przekonamy się jak powstaje chałwa i jak ją zrobić w domowych warunkach. Wszystko jest uwarunkowane od naszych chęci, bo gotowych przepisów znajdziemy całą masę.

Przepisy na gotowanie to jednak nie wszystko w temacie kuchni. Bo przecież w tej tematyce ważne są również inne procesy, jak np. dekoracje.

Rzeczywiście pasjonuje Cię opisywana kwestia? Jeśli tak, to poza tym zobacz treść na witrynie (http://www.teamoffice.pl/home?page=shop.browse&category_id=54), którą przeczytasz w podobnym serwisie!

Dowiedzieć się można jak udekorować tort, jak ułożyć sztućce, jak dobrać kieliszki, co kłaść na stół jako dekorację oraz wiele innych.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany takimi sprawami to z pewnością znajdzie dla siebie dobre źródło informacji. Może to być kulinarny portal internetowy jak i wielka książka poświęcona gotowaniu i kuchni. Należy tylko chcieć.