Krucha kaczka z karmelizowanymi jabłkami

Autor: Sofa
Źródło: Sofa
Każdy z nas prędzej czy później staje oko w oko z gotowaniem i próbuje dać mu radę. Nie ważne jest czy jesteśmy kobietą czy mężczyzną czy ile lat mamy na karku gdyż cel jest ten sam – ugotować smaczną potrawę.

Żaden to wstyd nie umieć pichcić, gdyż w przeszłości zawsze nas ktoś z tego wyręczał. Na przykład opiekuńcza mamusia, pracowita żona czy też zakochany w kuchni mąż. Ale gdy zostajemy sami a nie przepadamy za jedzeniem na zamówienie ani za zalewaniem makaronu z przyprawami, który nie wiadomo dlaczego nazywa się zupką chińską, to pozostaje własnoręczne gotowanie.

Przed przystąpieniem do tej poszerzającej horyzonty czynności, wydaje nam się, że nie ma nic gorszego. Jednak im więcej w tym siedzimy, okazuje się, że nie ma nic prostszego a z biegiem czasu uznamy to nawet za fajne. Przyjdą te chwile gdy podczas spotkania w gronie znajomych będziemy mogli dorzucić swoje 3 grosze o gotowaniu gdy akurat będzie temat niedzielnego obiadu na sześć osób. Czy to nie fajne uczucie na czymś się po prostu znać i przekazywać innym cenne wskazówki?

Ledwie się oglądniemy a będziemy chcieli mieć swoją książkę kucharską by posiąść „tajną” wiedzę kuchni polskiej, włoskiej, chińskiej, meksykańskiej oraz wielu innych. Książka kucharska czy to w formie papierowej czy elektronicznej powinna pod ręką zawsze być, gdyż nie ma co ograniczać się do paru potraw jeżeli pole do popisu jest obszerniejsze i tak w ogóle nie do wyczerpania.

Należy nauczyć się przygotowywać zarówno pierogi z serem (znajdź to), gołąbki, flaki jak i wybitne sosy do makaronu czy ostatnio lubiany chyba przez wszystkich sos czosnkowy. Sos czosnkowy który co ciekawe stał się w naszym kraju gigantycznym fenomenem. Dodaje się go właściwie do każdej potrawy, która nie jest słodka. Bez wyjątku czy to kotlet mielony, kebab czy pizza z serem. Naprawdę zjawisko na wielką skalę, nie można się już dziwić, że np. sałatka Cezar (zobacz: więcej bonusów) czy pasta rybna, które w zasadzie nie zawierają czosnku, mogą być nam w barze zaserwowane właśnie z takim sosem. Jeśli nie w potrawie to na pewno przy niej niej.

Pamiętajmy, że potrawy na ostro to nie koniec świata. Wiadomo, że to są dania główne i te właśnie powinniśmy nauczyć się przygotowywać. Ale należy pamiętać by nie zaniedbywać deserów oraz dodatków, które mogą zaspokoić nie jedno wysublimowane podniebienie. W gotowych przepisach łatwo znajdziemy sposoby na mega dobry koktajl bananowy, pyszne ciasto z herbatnikami a nawet przekonamy się jak powstaje chałwa i jak ją zrobić w domowych warunkach. Wszystko jest uwarunkowane od naszych chęci, bo gotowych przepisów znajdziemy całą masę.

Przepisy na gotowanie to jednak nie wszystko w temacie kuchni. Bo przecież w tej tematyce ważne są również inne procesy, jak np. dekoracje. Dowiedzieć się można jak udekorować tort, jak ułożyć sztućce, jak dobrać kieliszki, co kłaść na stół jako dekorację oraz wiele innych.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany takimi sprawami to z pewnością znajdzie dla siebie dobre źródło informacji. Może to być kulinarny portal internetowy jak i wielka książka poświęcona gotowaniu i kuchni. Należy tylko chcieć.