Mimo że niektórzy mogą uparcie powtarzać, że to nie szata zdobi człowieka, głęboko w ludzkich instynktach utrwalone jest zmierzanie do jak najlepszej prezencji. Zwłaszcza teraz, gdy media lansują idealny image szczupłej, zadbanej kobiety i dobrze zbudowanego mężczyzny, jest to widoczne gołym okiem.

dziewczyna przed nałożeniem makijażu

Autor: www.homejobsbymom.com
Źródło: http://www.flickr.com
To rzecz jasna generalizacja, jednak bez uogólnień nie dałoby się stworzyć żadnej analizy. Tak więc kobiety zaskakują mężczyzn, co czasem stwarza nieporozumienia. Znaczną i raczej szkodliwą rolę posiadają różnorakie stereotypy, które przewijają się w mediach nowoczesnych.

Także mężczyźni, którzy generalnie znani są z znacznie mniej intensywnej dbałości o swoje ciało i urodę, niż panie, posiadają teraz w swoich łazienkach nie mniej kosmetyków, niż one. A panie – prawda jest taka, że od pokoleń jest jasne, że panie, aby podobać się sobie samym, potencjalnym partnerom i wywołać zazdrość u innych kobiet, stosują takie czy inne kosmetyki.

Z asortymentu takiego jak toniki do twarzy (więcej zobaczysz tu: ) czerpią garściami młode dziewczyny, ale to one biją rekordy w ilościach kupowanych opakowań z preparatami. Przede wszystkim dojrzałe kobiety, które dostrzegają u siebie pierwsze oznaki upływającego czasu, wydają na kosmetyki naprawdę konkretne kwoty. Najbardziej popularny jest krem przeciwzmarszczkowy, jaki poradzi sobie z pojawiającymi się kurzymi łapkami, a także krem pod oczy na noc, jaki ma poprawić stan delikatnej skóry w okolicach oczu. Jeśli to nie starczy, a lata niestety lecą, w ruch idzie make-up – cienie do powiek, szminki, podkłady i korektory. I pamiętajmy o oczyszczeniu cery. Na początku skorzystajmy z peeling (Peelingi i scruby do twarzy Ziaja na Ceneo), następnie nałóżmy maseczkę pielęgnacyjną, a po jej zmyciu użyjmy porządnego kremu do twarzy. Poczucie świeżości murowane.

W czasie zimowych dni, kiedy zabrakło nam słońca, konsumowaliśmy zbyt duże ilości różnych słodkości, które leczyły nas z depresji. Teraz czas zrzucić zalegające kilogramy, tak aby latem można było się pochwalić piękną figurą na plaży. Odpowiednią dietę oraz ruch na świeżym powietrzu wspomogą z pewnością porządne kosmetyki.

Zaciekawił Cię taki tekst? Zobacz i sprawdź theo marvee reverso koniecznie, tutaj jest coś, co prawdopodobnie też Ci się spodoba.

W momencie kiedy bezustannie borykamy się z pomarańczową skórką, zaopatrzmy się w odpowiedni krem, który jest w stanie pomóc nam zwalczyć ten problem.

Dzisiaj kosmetyków osiągalnych na rynku jest niesamowita ilość. Do dyspozycji kosmetyki wyszczuplające, których działanie ma polegać na ujędrnianiu skóry i wspieraniu wypierania komórek tłuszczu. Są do dyspozycji kosmetyki do opalania, jakie – w razie kłopotów ze słońcem lub trudnościami z uzyskaniem urlopu – pozwalają bez wysiłku i trwale dostać oczekiwaną, niezbyt silną opaleniznę, swoją drogą dużo zdrowszą, niż w przypadku solarium, a także naturalnej.

Też w tym momencie powinniśmy już zakupić kosmetyki do opalania. Chociaż mamy wrażenie, że nie jest tak ciepło jak w lecie, to jednak słońce potrafi mocno przysmażyć. Warto mieć w torebce krem z odpowiednim filtrem, który ochroni nas przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. I jeszcze tylko okulary przeciwsłoneczne i jesteśmy w stanie czekać na lato.