Nasza cywilizacja niestety nie jest zbyt łaskawa dla zębów. Bardzo duże ilości cukrów i zaniedbania przy higienie jamy ustnej sprawiają, że wielu ludzi ma jakieś kłopoty z próchnicą. Zwłaszcza u małych dzieci może to być dużym problemem, bowiem ubytki powstałe w młodym wieku będą ciążyć przez następne lata, przy zaniedbaniach prowadząc nawet do utraty zębów.

Dlatego też bardzo istotne jest systematyczne odwiedzanie stomatolog, a w przypadku pojawienia się jakiś problemów szybkie leczenie ubytków. Lekarze proponują, żeby co najmniej raz w roku odwiedzać gabinet stomatologiczny kraków w celu kompleksowego sprawdzenia stanu jamy ustnej. Dzięki temu da się wychwycić wszystkie ubytki, które się ostatnio pojawiły, i je w miarę tanio i bez bólu wyleczyć.

Zielony fotel dentystyczny

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak jeżeli ktoś sobie zaniedbuje kontrolne wizyty, albo nic nie robi ze znalezionymi przez dentystę dziurami, to późniejsze leczenie może być znacznie droższe. Jeśli wystąpi konieczność leczenia kanałowego, to koszt leczenia jednego zęba wynieść może kilkaset złotych, a czasami będzie trzeba go po prostu usunąć. Zobacz też

Tak więc widać, że opłaca się systematycznie chodzić do dentysty i leczyć dziury, jakie się znajdzie. Mimo, że za każdą taką wizytę będzie trzeba zapłacić, to jednak w dłuższej perspektywie wydatki będą mniejsze, niż dopuszczenie do poważniejszych zmian, które będą wymagać długiego i drogiego leczenia. Lecz dobry dentysta kraków to nie tylko samo leczenie ubytków, bardzo dużym zainteresowaniem zaczyna się bowiem cieszyć stomatologia estetyczna. W tym przypadku nie będzie chodzić o leczenie zębów, ale o poprawę ich wyglądu. Zabiegi zleczenie (polecamy stomatolog kraków)kresu to przede wszystkim wybielanie zębów i usuwanie kamienia.

Duża ilość kawy, papierosy i niewłaściwa dieta powodują, że zęby zaczynają ciemnieć lub żółknieć, dzięki specjalnym metodom można przywrócić ich naturalny kolor. Wiele osób boryka się również z problemem krzywych zębów, tymi problemami z kolei może się zająć ortodonta kraków. Dzięki noszeniu specjalnych aparatów większość takich skrzywień można w szybkim czasie wyleczyć.