Witaminy to zdrowie – ma tego świadomość raczej każdy, kto dba o kondycję, czy dobrą sylwetkę. Źródłem witamin są rzecz jasna warzywa oraz owoce. Prawdziwą mieszanką witamin będzie przykładowo sok z karczocha, jaki dostarczy wielu niezbędnych dla organizmu składników. Przykładów jest bez liku. Dość ważną kwestią, o jakiej informują specjaliści od zdrowego odżywiania jest to, by korzystać z owoców sezonowych. One są najzdrowsze, mają niedużo chemii oraz rozmaitego typu konserwantów. Dużo lepsza w czerwcu okaże się świeża truskawka z polskiego pola niż pomarańcza, która przyleci z innego kontynentu.

Transport owoców wiąże się bowiem z odpowiednią konserwacją, zastosowaniem rozmaitego typu środków chemicznych. Choć na to też są obejścia, gdyż suszy się oraz proszkuje owoce. Znana jest na przykład guarana w proszku – źródło.
5 razy więcej zdrowia

Autor: Marwit
Źródło: Marwit
Dietetycy przekonują, że pijąc soki w znaczny sposób oddziałujemy na nasze codzienne samopoczucie. Wspomniany wcześniej sok z karczocha to świetny sposób na wzmocnienie swojego organizmu – więcej na ten temat. Z resztą praktycznie każdy sok ma tego typu właściwości. Szczególnie zalecane są soki nie z owoców, a z warzyw. Mają one mniej cukrów, a nierzadko tyle samo, czy nawet więcej witamin. Warto mieć to na uwadze kupując sok w sklepie, czy tworząc swój własny zestaw produktów, z których przygotujemy pyszny oraz pożywny sok. Jeżeli poszukujemy inspiracji, to warto poszukać przepisów na soki online. Znajdują się tam dodatki, jakie można dodać do soku, żeby diametralnie zmienić jego smak, czy też podkreślić smak jakiegoś wybranego owocu. Takim składnikiem może być chociażby mięta, jaka świetnie komponuje się z owocami cytrusowymi, podkreślając ich smak oraz nadając wspaniałego aromatu.

Każdy z nas winien jak najczęściej spożywać porcję warzyw i owoców. To mówią dietetycy, to przeczytamy w wielu dokumentach medycznych, czy też poradnikach zdrowotnych.

Po przestudiowaniu tego wpisu, polecam zabieg odmładzający dłonie pozostałe informacje na omawiany wątek, które okażą się podobnie wciągające.

Nie bez powodu tak się dzieje. Pamiętajmy w naszej codziennej diecie o sokach, czy bezpośrednim spożywaniu warzyw oraz owoców. Na pewno nie będziemy wówczas żałowali i zyska na tym oczywiście nasze zdrowie. Korzystajmy z tego, że w naszym ogródku rośnie w lato tyle świeżych, zdrowych oraz pożywnych owoców, czy warzyw.