Zez jest schorzeniem, jakie cechuje się nieparalelnym zestawieniem gałek ocznych. Zazwyczaj towarzyszą mu przeróżne zaburzenia widzenia.

U najmłodszych z jawnym zezem jednostronnym dochodzi nawet do zaburzeń pracy mózgu. U dzieci z reguły pojawia się zez zbieżny, natomiast u osób dorosłych rozbieżny. operacja zeza u dorosłych jest wykonalna. Przed zabiegiem pacjent jest porządnie zbadany, co w znacznym stopniu pozwala zapobiegać dwojeniu pooperacyjnemu.
Pomimo ryzyka wystąpienia powikłań, dużo osób dorosłych z zezem jest operowanych z właściwym skutkiem.
Kapsułki

Autor: Ariane Carmichael
Źródło: http://www.flickr.com

Leczenie zeza u ludzi dorosłych jest równie znacząca jak u dzieci. Błędem jest traktowanie zeza u dojrzałych pacjentów tylko jako kłopot kosmetyczny, podczas kiedy skuteczne i stosowne leczenie powinno wykluczyć dokuczliwe i przykre przejawy subiektywne i zakłócenia wzroku uniemożliwiające pracę. Nie powinno się również ignorować wskazań kosmetycznych do leczenia zeza. U młodych osób nieestetyczny duży zez bywa przyczyną kompleksów, niskiej samooceny, a nawet przygnębień, a więc operacja zeza ze względów kosmetycznych może mieć również znaczenie społeczne. Zabieg taki przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, albo ogólnym.

Opublikowane w tym miejscu informacje są dla Ciebie zbyt zdawkowe? Jeśli tak, to wejdź na stronę pielęgnacja psów wałbrzych, na której przeczytasz pokrewne kwestie.

Chory przebywa w ośrodku parę godzin, po czym wraca do domu z zaordynowaniem używania kropli i kontroli okulistycznej w ośrodku na następny dzień.

Centrum Okulistyczne Wrocław, (sprawdz centrum okulistyczne wrocław) oprócz leczenia zeza zajmuje się również leczeniem wielu innych chorób w zakresie oka. Specjalistyczne przyrządy dostosowane do działalności w okolicy tak wrażliwego organu, zezwalają na dokładne wykonanie wszelakich zabiegów.