Kamienie szlachetne Interesują ludzkość od zarania dziejów. Ich piękno przyciąga uwagę.

Dla wielu są niczym amulet.
buty marki nike

Autor: Craig Sunter
Źródło: http://www.flickr.com

Ametysty – uzdrawiająca moc piękna

Parafrazując słowa piosenki legendarnej Merylin Monroe można rzec, że ametysty http://www.gemeo.pl/shop/25—ametyst.html są najlepszym przyjacielem kobiety. Minerałom tym przypisuje się dużo rozmaitych prozdrowotnych właściwości. Mają one – według pewnych wierzeń – uwalniać pozytywną energię oraz zapewniać równowagę i odprężenie – czyli coś, czego teraz niestety bardzo brakuje. Żyjemy bowiem za szybko i często nie umiemy się zatrzymać.
Szafir – szczęście zaklęte w kamieniu
A za króla wśród klejnotów bez wątpienia uchodzić może szafir – sprawdź szafir. Czemu? To nadzywczaj piękna i rzadko spotykana odmiana korundu. Starożytni Grecy wierzyli, że klejnot ten ma magiczną moc. Trzymali go ciągle przy sobie w nadziei, że dzięki temu zjednają sobie łaskę fortuny, pozyskają mądrość oraz długie życie. Oczywiście wcele nie musimy dawać temu wiary, lecz kto wie.

Szafir nie zapewnia fortuny w dosłownym znaczeniu tego słowa, ale za to sprawia, że czujemy się jeszcze piękniejsi. A to przecież jeden z największych skarbów, jakie może zdobyć człowiek. Prawda?