Zabieg resurfacingu, czyli laserowego peelingu, jest sprawdzonym sposobem polepszenia urody dla pań, które narzekają na takiego typu kłopoty, jak niejednolity kolor skóry, szorstkość, spodziewające się po tym peelingu wyrównanego kolorytu, poprawy elastyczności oraz struktury. W laserze działa innowacyjna technologia, jaka zastępuje jedną wiązkę laserową całym zespołem mikrowiązek, z określonym poziomem głębokości penetracji w naskórek oraz w skórę właściwą.

korekcja nosa

Autor: merec0
Źródło: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
resurfacing

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Taki zabieg nie jest długi (od trzydziestu do 60 minut), lecz resurfacing najczęściej trzeba powtórzyć. Dla uzyskania najbardziej zadowalających rezultatów rekomendowana jest seria trzech zabiegów, choć bywa, że panie są usatysfakcjonowane z rezultatów jednorazowego zabiegu. Resurfacing to tylko jedna z wielu ofert miejsc zajmujących się medycyną estetyczną. Bardzo wiele z nich oferuje również tego typu zabiegi jak: lifting, ostrzykiwanie toksyną botulinową czy korekcja nosa. Gdy wybieramy klinikę, warto upewnić się, czy pośród lekarzy są jedynie specjaliści medycyny estetycznej, czy również chirurgii ogólnej, bo łatwo im wtedy ocenić, czy problem, z którym zgłasza się pacjentka, wymaga pracy chirurga, jak korekcja nosa, czy dostatecznym rozwiązaniem jest nie tak bardzo inwazyjny zabieg medycyny estetycznej.

Zobacz również:

W trakcie części zabiegów niezbędna jest pomoc lekarza anestezjologa, a konsultacja u kosmetologa po zabiegach także jest rekomendowana. Czasem trzeba przyjść na wizytę kontrolną podczas regeneracji skóry. Zwykle czas rekonwalescencji możemy skrócić sesjami zabiegów z wykorzystaniem lamp ledowych. Sesje służą też wzmocnieniu działania zabiegu.

Porównaj: