Wykonanie tortu to dosyć niemałe wyzwanie. Naturalnie, sporo zależy od tego, z którego przepisu się korzysta, gdyż stopnie trudności są różne, niemniej jednak, udane ciasto to zawsze trudne zadanie.

więcej na różne tematy
Jednym z podstawowych elementów tortu jest głównie bita śmietana. To naprawdę smaczne uzupełnienie tortu, jakie może na dodatek pełnić funkcje dekoracyjne. Przy pomocy bitej śmietany można bowiem udekorować powierzchnię ciasta. Można wykonać „kleksy” śmietany na jego obrzeżach, żeby uzyskał on całkowicie inny wygląd. Bita śmietana do tortu jest rzeczywiście sztywna, tym samym ma się pewność, że dekoracja od razu się nie rozpadnie, oczywiście o ile będzie przechowywana w lodówce.

Bita śmietana może zostać wykorzystana także jako krem do przekładania następnych warstw tortu – dowiesz się tu. W tej sytuacji jednak należy zachować umiar, szczególnie jeżeli śmietana jest naprawdę dość słodka, jako że przesłodzony tort na pewno nie będzie wystarczająco smaczny.

Czy masz chęć poznać dodatkowe materiały? Jeśli tak, to zobacz w witrynie (https://www.przychodniazycie.pl/) inne wiadomości dotyczące tej kwestii – odnośnik jest tutaj.

Bitą śmietanę można zakupić gotową w sklepie. Najczęściej jest ona dystrybuowana w niewielkiej butelce z przydatnym dozownikiem, co upraszcza korzystanie z produktu. Jest to naprawdę popularne rozwiązanie, jako że śmietana jest gotowa do natychmiastowego użytku. Opcjonalnie, jeżeli ma się więcej czasu, bitą śmietanę można z łatwością wykonać samodzielnie. W tym celu najlepiej jest użyć prawdziwej, wiejskiej śmietany, jaka zapewni masie znakomity smak. Taka śmietana jest obecnie bez problemu dostępna w sklepach, tym samym na pewno odnajdzie się odpowiedni produkt.

tort

Autor: Michael Kopp
Źródło: http://www.flickr.com

Śmietanka musi być ubijana do momentu, aż uzyska się puszystą masę. Poza tym, należy ją osłodzić. Ilość cukru jest zależna przede wszystkim od posiadanych preferencji smakowych, niemniej przyjmuje się, że 200 mililitrów śmietanki powinno zostać posłodzone 1 łyżką cukru pudru.

Warto obejrzeć inne nasze serwisy (http://primafoodcatering.pl/strefa-dostaw/karwia/), żeby zgłębić inne ciekawe informacje na podobny temat. Nie wahaj się więc i kliknij tu!

Cukier puder jest konieczny, jako że dużo łatwiej łączy się z masą i staje się dzięki temu w zasadzie niewyczuwalny. W zależności od tego, jaki tort chce się upiec, bitą śmietaną można wzbogacić o inne smaki. Doskonale sprawdza się przykładowo alkohol, w szczególności jeśli bita śmietana ma zostać zastosowana do przełożenia kolejnych warstw tortu. Poza tym, dodać można też sproszkowaną czekoladę, która znakomicie komponuje się z tortami wiśniowymi.