Najzwyklejszy biały ser jest bodajże najbardziej uniwersalnym produktem spożywczym i wcale nie trzeba być wspaniałym kucharzem, aby móc przyrządzić smaczne dania z wykorzystaniem wspomnianego składnika. Nawet początkująca gospodyni nie powinna mieć żadnych problemów z przyrządzeniem naleśników albo ulepieniem pierogów z serem. W nieco mniej kolorowym świetle ta sprawa przedstawia się, jeśli pod lupę weźmiemy wypieki – w tym przypadku trzeba mieć chociaż minimalne doświadczenie, aby z brytfanki nie wyłożyć zakalca.

Sernik

Autor: Baileys
Źródło: Baileys
Sernik tradycyjny to ciasto, o którym marzą mężowie wracający do mieszkania po dniu spędzonym za biurkiem – suty obiad powinien skończyć się wspaniałym deserem, a kawa z ekspresu smakuje o wiele lepiej, jeśli towarzyszy jej porcja wspaniałego sernika.

Niezwykle nam miło, że przeznaczyłeś swój czas, by przeglądnąć ten artykuł. Jeżeli czujesz chęć na nowe, to kliknij ten link i przejdź do kolejnej witryny.

Żeby to ciasto smakowało tak mniej wymagającym facetom, jak i bardziej wybrednym kobietom, do wypieku należy koniecznie użyć wiejskich jaj – te ze sklepu z pewnością nie będą tak dobre, jak te ekologiczne.

Kolejną kwestią jest wykorzystanie środka spulchniającego – żeby ciasto było kruche, trzeba doń dosypać sodę lub proszek do pieczenia. Jednak zwolennicy tradycji proponują, żeby stosować naturalne składniki, czyli na przykład smalec, a zamiast margaryny posiekać najzwyklejsze masło, które oczywiście nadaje niepowtarzalnego aromatu. Żaden sernik tradycyjny nie powinien obyć się bez suszonych winogron, chociaż znajdą się i takie łasuchy, które nienawidzą tych dodatków.

Mając na uwadze gusta bardziej oryginalnych smakoszy, warto niekiedy nieco zmienić zwyczaje i zaserwować rodzinie sernik na zimno bądź z owocami.

Jeśli zafascynował Cię opisywany wątek, to odsyłam tam (https://metro-catering-system.pl/produkt/28/tacka-do-zgrzewu-m-c-s-1d-biala-t301b) – w tamtym miejscu znajdziesz interesujące informacje, które są dokładnym opisem tego zagadnienia.

Raz na jakiś czas zamiast półkruchego ciasta można także zagnieść drożdżowe, a nawet półfrancuskie. W rzeczywistości liczy się głównie to, aby używać jedynie świeżych produktów, zatem mrożone półprodukty już w przedbiegach odpadają.

Okazuje się, że rewelacyjny smak to nie wszystko, równie ważną sprawą jest także właściwe podanie. Tradycyjny sernik o wiele lepiej będzie wyglądał, jeżeli zostanie wyłożony na gustownej zastawie. Przy okazji warto też zatroszczyć się o oryginalną oprawę pogawędki przy poobiedniej kawie i tuż patery z sernikiem ustawić flakon z bukietem pachnących róż i obligatoryjnie choćby niewielką świeczkę.