Czy gdy nadchodzą zimne dni, nadal damy radę prezentować się gustownie i nie ziębnąć przy okazji? Rzecz jasna,wystarczy wybrać odpowiedni materiał na ubranie. Latem prosto jest świetnie i gustownie się odziać.

Spódnice i bluzki z bawełny, jedwabiu czy też satyny dobrze się nosi i przeważnie szykownie się w nich wygląda. Niemniej jednak w naszym klimacie nieszczególnie długo cieszymy się z ciepłych

wełna z owcy

Autor: Damien Pollet
Źródło: http://www.flickr.com

chwil. Wraz z przyjściem jesiennego zimna zaczynamy szukać odzieży, w jakich będzie nam wystarczająco ciepło. Na szczęście na rynku mamy do dyspozycji bardzo bogatą ofertę zróżnicowanych (drukowanie tkanin), pośród jakich właściwie każdy da radę wyszukać coś dla siebie. Należy szukać tkanin, które prócz tego, że są ciepłe, będą dobrze układać się na ciele i zapewnią nam wygodę noszenia w zwykłe dni. Fantastycznym przykładem tego rodzaju tkaniny jest dzianina wełniana, sprawdź: . Jest gęsta, lejąca, niepodatna na gniecenie, elastyczna, miła w dotyku. Istotne jest, że jest do tego ciepła. Dzianina wełniana występuje w zróżnicowanych barwach i deseniach. Nadaje się szczególnie na garsonki i suknie czy spódnice. Podczas jej kupowaniu dobrze jest brać pod uwagę wyrażoną w procentach zawartość wełny, na rynku jest bowiem oferowana dzianina wełniana z różną domieszką wiskozy, akrylu i pozostałych materiałów. Oczywiście wytwórca ma obowiązek zawrzeć takie informacje na metce.

Nawet wielbicieli ubrań z naturalnych tkanin może odstraszać czysta wełna. Z tego powodu należy przypomnieć tutaj o świetnym materiale na cieplutkie ubrania, którym jest wełna parzona. Poddana specjalnej obróbce otrzymuje nowe zalety

.

Są one istotne dla komfortu noszenia, bowiem wełna parzona jest materiałem cieplejszym, a przy tym oddychającym, bardziej odpornym na zabrudzenia, co jest szczególnie istotne w przypadku ubrań, które nie jest prosto czyścić. Co interesujące wełna (zobacz wełna parzona na płaszcz lana cotta) parzona nie wywołuje tylu reakcji uczuleniowych, jak wełna tradycyjna. Oba wspomniane wyżej materiały można bez problemu dostać w sklepach stacjonarnych i w sieci. Może was zadziwić obfitość odcieni i wzorów, które są dostępne.

Mamy nadzieję, iż jeśli ktoś z was jest amatorem pięknych ubrań, to na chłody wybierze właśnie te z omówionych tkanin.