Wybór torebki niby jest prosty, jednak to, co widujemy na ulicach świadczy o tym, że kobiety miewają z tym problem. Wytyczne są 3. Nie są nadto skomplikowane, komplikacja polega tylko na tym, iż wzajemnie się przenikają. No i nad wszystkimi stoi czwarta zasada – moda. To ona każe nosić damom raz skórzane, luźne wory , natomiast zaraz potem malutkie „mydelniczki” bez względu na warunki.

torebka

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

Zasada pierwsza to dostosowanie torebki właśnie do okoliczności. Jest nieskomplikowana, im późniejsza pora dnia, zaś okoliczność w wyższym stopniu formalna, tym torebka mniejsza. Wielka, torba ciężka zwisająca z ramienia pani w koktajlowej sukni zepsuje cały rezultat. Na okazje wieczorne odpadają torebki dywanikowe, za to mogą sprawdzić się włoskie torebki z cekinkami czy koralikowe – .

Zasada druga – im kobieta drobniejsza jak też niższa, tym torebka także mniejsza oraz posiadająca mniej dekoracji.

Jeżeli ta tematyka Cię intryguje, to kliknij tutaj, gdyż bardzo zbliżone tematy prezentuje właśnie ten tekst (https://galerialucznik.pl/pl/blog/jaka-maszyne-do-szycia-wybrac-1534421662.html). On także jest ciekawy.

Filigranową kobietkę wielka, workowata torebka zwisająca z ramienia „przygniecie” do ziemi. Podobnie czyni torebka nabita kolcami, z mnóstwem frędzli, dekoracyjnych zamków. Dama wysoka, dobrze zbudowana, może sobie pozwolić na nie, ale z drugiej strony ta sama dama z maciupeńką torebeczką także nie będzie wyglądać dobrze. Panie niskie muszą wybierać raczej kwadratowe względnie lekko przedłużone torebki włoskie, układające się lekko wzdłuż ciała. Zawsze przyda nam masy torba mocno odstająca od ciała, dla przykładu typu kuferek (odnośnik do strony) czy bardzo duża a także sztywna, w dodatku wypełniona masą zbytecznych przedmiotów.

torba męska

Autor: Peter McConnochie
Źródło: http://www.flickr.com
Reguła trzecia mówi o doborze torebki do charakteru i koloru ubioru. Ta reguła rozluźniła się nieco. Niemało kobiet nosi miejskie plecaczki w miejsce torebeczki, torebeczki sportowe lub przeciwnie – połyskujące złotem w biały dzień. Bo taka moda właśnie panuje. Zupełna zmiana tyczy się doboru kolorystycznego. Obecnie torebka nie powinna być identyczna z butami lub kapeluszem. Torebka czarna albo w kolorze skóry zupełnie niczym się nie powinna przejmować, bo pasuje na ogół zawsze. Jednak torebka oryginalna, bardzo kolorowa bądź wzorzysta, bez zarzutu stylistycznie dobrana, potrafi przydać ubiorowi nowej jakości.
Pewne z tych zasad możemy zastosować również jeśli chodzi o torby męskie.